Czy Posiadanie Nasion Konopi Indyjskiej Jest Legalne w Polsce?

Opublikowane przez Gonzo Lepke w dniu

W sieciach internetowych możemy znaleźć wiele ogłoszeń na temat sprzedaży nasion konopi indyjskiej inaczej zwanych nasionami marihuany, które są zresztą coraz bardziej popularne wśród naszych rodaków. Lecz często nasuwa się nam pytanie, na ile powinna być ona legalna czy choćby zakazana. Wpisując w wyszukiwarce internetowej nasiona marihuany z pewnością znajdziemy sklepy stacjonarne jak i aukcje na których mogą nam zaoferować dużą ofertę produktów nasion feminizowanych, auto feminizowanych a także regularnych. A więc czy jest to legalne?

Prawo w Polsce dotyczące konopi indyjskiej

Zażarte rozmowy dotyczące prawa narkotykowego w naszym kraju trwają od wielu lat.
Z godnie z naszym prawem kara za posiadanie i uprawę konopi na własny użytek, wynosi do lat 3 pozbawienie wolności, jej sprzedaż grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a jeżeli sprzedaliśmy ją komuś nieletniemu to grozi nam kara od 3 do 15 lat, która jest zgodna z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 4 listopada 2014 roku – konstytucyjna. Natomiast ciekawostką jest to, że ankieta przeprowadzona przez Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania narkomanii właśnie z 2014 roku przedstawiła, że blisko 80% Polaków uważała, iż marihuana powinna być w dalszym ciągu nie legalna. Idąc śladami dzisiejszych praw w Polsce uprawa marihuany jest niezmiennie nielegalna. Zakazana jest także sprzedaż, posiadanie oraz import, ponieważ jest tak traktowana przez Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że art. 62 ust. 1 oraz art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w zakresie, w jakim dotyczą konopi innych niż włókniste, są zgodne z art. 47 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji.

Dla wszystkich zainteresowanych są dobre wieści w 2011 roku wprowadzono zmiany w prawie, które mówią o tym, że prokurator może odstąpić od wnoszenia oskarżeń jeżeli znajdą przy nas niewielka ilość lub ilość na własny użytek, która wynosi maksymalnie 10 gramów. Krótko mówiąc jeśli osoba zostanie złapana, posiadając maksymalnie 10 gramów konopi, nie będzie jej grozić kara pozbawienia wolności. Zamiast tego będzie musiała zapłacić grzywnę, lecz warunkiem jest brak wcześniejszej karalności bądź kiedy jest to osoba uzależniona.

Zatem wracając do wątku czy nasiona są legalne i czy coś nam grozi za ich posiadanie? Oczywiście, że nasiona konopi indyjskiej inaczej nasiona marihuany są w naszym kraju całkowicie legalne. Możemy je kupić, odsprzedawać czy choćby posiadać ile chcemy i kiedy chcemy, jednak musimy pamiętać, zakazana jest ich uprawa czy choćby samo kiełkowanie. Doszukując się w naszym prawie ustawy, która mówi o tym, że nasiona konopi indyjskich nie są traktowane jako substancja odurzająca, dlatego że nie zawierają w sobie nawet śladowych ilości substancji psychoaktywnej tak zwanej THC. Niektórzy spożywają je, ponieważ zawierają dużo witaminy B i wiele innych minerałów korzystnych dla naszego zdrowia. Więc nie są traktowane jako prekursor z której możemy wykonać jakiekolwiek środek odurzający i bez obaw nie stanowią żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia.

Korzystając z tak skonstruowanego prawa możemy sobie stworzyć piękną kolekcje nasion z najlepszych sklepów na Polskim rynku. Takie sklepy wykorzystują taką sprzedaż w celach kolekcjonerskich, spożywczym lub jako karma dla papug. W chwili kiedy sklep sprzedaje nasiona marihuany, zabronione jest udzielanie wszelkich informacji przez pracowników na temat kiełkowania lub uprawy ponieważ jest to traktowane przez prawo jako pomoc w popełnieniu przestępstwa. W sytuacji uznania reklamacji także możemy naruszyć prawo ponieważ przyjmujemy do świadomości, że osoba reklamująca wysadziła nasiona.

W zasadzie nasiona konopi są produktem w pełni legalne na Polskim rynku, ale także i większości krajów Unii Europejskiej. Tak naprawdę większość krajów świata zezwala na sprzedaż oraz posiadania nasion natomiast uważam że warto było by się zaokrętować na wszelki wypadek przed zamówieniem nasion jakie jest w danym miejscu prawo, aby uniknąć ewentualnie przykrych sytuacji.

Niesamowite jest to że mimo, iż Stany Zjednoczone zalegalizowały marihuanę oraz jej uprawę jednak w wielu stanach, marihuana na poziomie federalnym dalej są nielegalna i nie ma znaczenia czy będziemy potrzebować jej do użytku medycznego czy do rekreacyjnego.

Więcej informacji na temat legalności sprzedaży nasion konopi znajdziesz w specjalistycznym artykule, Profesjonalnego sklepu z nasionami marihuany: Czy Sprzedaż Nasion Konopi Indyjskich w Polsce Jest Legalna?


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl