Zatrzymanie Akcji Serca Po Spożyciu Amfetaminy

Opublikowane przez Maria Lewacka w dniu

Jak opisują konsumenci amfetaminy, zaraz po jej spożyciu wszystko wydaje się być super. Mózg wydziela duże ilości dopaminy i staje się bardziej wydajny, przez co potrzeba też mniej snu. Amfetaminy, takie jak Speed lub Crystal, są potężnymi środkami pobudzającymi, które wynoszą ciało na wyżyny.

Niektórzy używają amfetaminy, żeby móc dłużej się bawić. Inni używają amfetaminy jako środka dopingującego dla mózgu lub po prostu do zwiększenia własnej wydajności w życiu codziennym.

Jakie konsekwencje może mieć rzekomo nieszkodliwe zażywanie amfetaminy jako substancji zwiększającej wydajność?

Amfetamina Wykorzystuje Rezerwy Energii

Działanie amfetaminy zwiększające wydajność opiera się głównie na uwalnianiu neuroprzekaźników dopaminy i noradrenaliny w mózgu. Tętno, ciśnienie krwi i temperatura ciała wzrastają, rozszerzają się oskrzela. Konsumujący są bardzo pobudzeni i często doświadczają zwiększonej pewności siebie, często jednak przeceniają swoje możliwości, ponieważ nie dostarczają ciału energii. Przeciwnie, amfetamina zmusza organizm do wykorzystywania swoich rezerw energetycznych, aż ciało zacznie wreszcie zaczyna słabnąć.

Zwiększone Ryzyko Chorób Sercowo-Naczyniowych Spowodowane Amfetaminą

Amfetaminy powodują przyspieszone starzenie się naczyń krwionośnych i mogą poważnie uszkodzić serce. Skutkiem tego jest zwiększone ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Badanie przeprowadzone na dużą skalę w 2008 roku wykazało, że osoby zażywające amfetaminę są o 61% bardziej narażone na zawał serca, a także późniejsze zaburzenia rytmu serca.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl