Szkocja Zmienia Swoją Politykę Antynarkotykową

Opublikowane przez Maria Lewacka w dniu

W roku 2020 Szkocja zanotowała tyle zgonów związanych z narkotykami, ile nie było od co najmniej 25 lat. Teraz policja stosuje nową strategię i nie ściga nawet tych posiadaczy twardych narkotyków, którzy mają przy sobie heroinę.

Walcząc z rekordową liczbą zgonów spowodowanych narkotykami, w przypadku twardych narkotyków, takich jak heroina, kokaina i metamfetamina, Szkocja stawia teraz na bezkarność. Jak powiedziała szkocka prokurator generalna Dorothy Bain przed parlamentarzystami w Edynburgu w przyszłości policjanci będą mogli jedynie ostrzegać osoby przyłapane z narkotykami klasy A, zamiast ich ścigać karnie.

Podkreśliła, że handel narkotykami jest nadal przestępstwem. Opozycyjna Partia Konserwatywna skrytykowała środek prowadzący do dekryminalizacji, jak donosi BBC.

W 2020 roku w Szkocji w wyniku zażywania narkotyków zmarło 1339 osób, co stanowi rekordową liczbę od czasu rozpoczęcia rejestrów 25 lat temu. W pierwszej połowie 2021 roku było to 722. W ubiegłym roku liczba ta wynosiła 21 zgonów na 100 000 mieszkańców. Z tym wynikiem Szkocja ma najbardziej niszczycielski wskaźnik zażywania narkotyków w całej Europie. Jest to również trzy i pół raza więcej niż ogólna średnia dla Zjednoczonego Królestwa.

Prokurator generalna Bain odrzuciła krytykę. „Nie ma uniwersalnej reakcji na osobę, która jest w posiadaniu zabronionej substancji lub na osobę uzależnioną od narkotyków” – powiedziała Bain. „Najbardziej odpowiednia reakcja, najmądrzejsza reakcja w każdej sprawie dotyczącej narkotyków, musi być dostosowana do faktów i okoliczności zarówno domniemanego przestępstwa, jak i sprawcy.«

W przypadku narkotyków klasy B, w tym konopi indyjskich, oraz narkotyków klasy C, takich jak Rohypnol lub Valium, możliwe jest już ostrzeżenie, a nie ściganie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl