Nawóz do Konopi, czy Wiesz Czego Potrzebujesz ?

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Jeśli stworzymy dobrze warunki, konopie będą rosły na dobrej jakości glebie, wodzie i świetle. Wiedz jedno, by osiągnąć wyżyny warto zasięgnąć więcej dodatkowej a jakże przydatnych informacji. Dodanie dobrego nawozu do konopi może naprawdę pomóc twoim roślinom rosnąć duże i zdrowe, jednakże złe dozowanie nawozu może wręcz zniszczyć nasze plony.

Ostatecznym celem będzie dostarczenie wystarczającej ilości składników odżywczych, aby utrzymać energiczny wzrost bez tworzenia toksycznych warunków w glebie. Podstawowa wiedza na pewno wskaże Ci kierunek , pamiętaj iż 5-litrowa doniczka komercyjnej ziemi zawiera wystarczającą ilość składników odżywczych, aby nakarmić roślinę przez pierwszy miesiąc, po czym należy je dodać, aby utrzymać wzrost.

Podstawowy współczynnika NPK

NPK to wieloskładnikowe nawozy mineralne zawierające azotu (N), fosforu (P) i potasu (K). Na komercyjnych opakowaniach nawozów są przedstawiane jako 3 cyfry. Każda z tych liczb przedstawia całkowity procent każdego pierwiastka zawartego w nawozie. Na przykład nawóz o NPK 12 – 10 – 5 oznacza, że zawiera 12% azotu, 10% fosforu i 5% potasu. Jest to znane jako stosunek NPK. Zatem musisz wiedzieć, że konopie wymagają stałej równowagi między tymi trzema elementami i będą wymagały różnych proporcji na różnych etapach wzrostu. Nawozy do konopi indyjskich są zwykle wytwarzane dla roślin wegetatywnych i owocujących lub kwitnących. A dlaczego? Ponieważ nawozy do roślin wegetatywne zawierają zwykle większą ilość azotu, aby wspomóc wzrost liści i gałęzi. Z kolei w momencie, gdy roślina osiągnie fazę kwitnienia, będzie potrzebować większych ilości potasu i fosforu, aby wytworzyć tłuste, ciężkie i gęste pąki a w następstwie kwiaty marihuany.

Gdy nastąpi taka sytuacja, że roślinie zacznie brakować któregokolwiek z tych elementów, pewne jest, że jej wzrost znacznie zwolni. Po dłuższym czasie bez tych składników odżywczych liście mogą zacząć zmieniać kolor i zacznie umierać. Oprócz wymieniany wcześniej azotu, fosforu i potasu w nawozie znajdują się oczywiście dodatkowe mineralne składniki odżywcze. Te dodatkowe elementy powinny być wymienione na opakowaniu. Znajdujące się wapń i magnez to dwa niezbędne minerały potrzebne gdy następuje faza kwitnienia.

Na rynku występuje handlowy nawóz do konopi indyjskich jest to przeważnie skoncentrowana mieszanina pierwiastków mineralnych potrzebnych naszym roślinom. Wszystkie nawozy trzeba rozcieńczyć samej wodzie o odpowiednim pH zanim wykorzystasz je na roślinach. Dwie najczęstsze formy nawozu do marihuany to płyn i proszek. Aby wymieszać nawóz w proszku lub w płynie, najpierw umieść go w niewielkiej ilości ciepłej wody i upewnij się, że całkowicie się rozpuścił, zanim dodasz go do zbiornika na wodę. Zapewni to równomierne wymieszanie wody i nawozu, który całkowicie się rozpuścił.

Istotna rzeczą, na którą musimy wziąć pod uwagę, to ilość ziemi w doniczce przeznaczonej do usadzenia rośliny. Większa ilość gleby oznacza, że więcej nawozu z marihuaną zostanie rozłożone równomiernie. Zatem oznaczać będzie to jedno, że twoja roślina będzie wymagać rzadszego nawożenia niż rośliny w mniejszych pojemnikach. Natomiast rośliny umieszczone w małych doniczkach dość szybko pochłaniają wszystkie składniki odżywcze znajdujące się w ziemi, dlatego częściej wymagane jest ich karmienie. Jak wiemy wszystko potrzebuje swego, lecz ważne jest w tej kwestii zrównoważenie pamiętaj, że większa ilość nawozu nie przyspieszy wzrostu roślin. Tu jest bardzo ważna informacja od producent, należy się stosować do etykiety.Samemu możemy określić w którym momencie konopie potrzebują nawożenia, korzystając z wykonania testu ziemi NPK.
Jeśli rośliny mają ciemnozielone zdrowe liście, nawozy z marihuaną mogą nie być natychmiast potrzebne. Może minąć do 2 tygodni, zanim rośliny zaczną wykazywać oznaki niedoboru składników odżywczych. Przyglądaj się swoim rośliną, gdyż zauważysz, że zwolnił wzrost a liście stają się blade, twoja roślina rozpaczliwie potrzebuje nawozu. Tu należy działać według wyczucia dlatego, że harmonogramu nawożenia tu nie ma… Uważnie obserwując swoje rośliny i obserwując zmiany, dowiesz się, kiedy i ile nawozu jest potrzebne w określonych warunkach wzrostu.

Zauważalnym problemem jest nadmierne nawożenie, gdyż ziemia staje się wręcz toksyczna i przez to gromadzi składniki odżywcze. W domowych warunkach dużo częściej zdarzają się podatne na nadmierne nawożenie ponieważ mają mniejszą obiektowość ziemi. Ważnym czynnikiem jest również zdolność gleby do drenowania. Mocowanie na nawożonych roślinach konopi jest proste, należy je wypłukać dużą ilością rozcieńczonego roztworu wodnego.


1 komentarz

Ganja Farmer xD · 22 października 2020 o 02:12

Aż tak to bym nie podlewał krzaka jak na tym zdjęciu. Robienie błota w doniczce nie sprzyja roślinką marihuany. pozdro z fartem

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl