Tajlandia Wypuszcza z Więzieni Delikwentów Marihuanowych

Opublikowane przez Maria Lewacka w dniu

Legalizacja Marihuany w Tajlandii

Jeśli jest kraj, który w ostatnich latach nas bardzo zaskakuje swoim pragmatycznym podejściem do konopi indyjskich, to prawdopodobnie jest to Tajlandia.

Niegdyś kraj turystyczny w Azji Południowo-Wschodniej cieszył się złą sławą wśród niemieckojęzycznych turystów z powodu surowej polityki dotyczącej marihuany i drakońskich kar. Ale ostatnio wiele razy można było przeczytać lub usłyszeć, że Tajlandia obrała progresywny kurs.

Najpierw złagodzono kwestię medycznego traktowania marihuany, a następnie dekryminalizacji uprawy na własny użytek przez pacjentów. Pewnego dnia Tajlandia dostarczyła skonfiskowaną marihuanę do ekstrakcji, która następnie została wykorzystana do leczenia. Obecnie Tajlandia robi kolejny wielki krok w kierunku liberalizacji konopi indyjskich.

Rząd Zachęca Do Uprawy Roślin Konopi o Niskiej Zawartości THC

9 czerwca 2022 roku w Tajlandii wchodzi w życie nowe prawo, które zalegalizuje uprawę na własny użytek w całym kraju. Każde gospodarstwo domowe będzie mogło zarejestrować się do uprawy konopi o niskiej zawartości THC. Zbiory mogą być wykorzystywane na różne sposoby i możliwa jest nawet sprzedaż wyhodowanych roślin rządowi.

Aby zachęcić obywateli do udziału w programie, rząd oferuje nawet niskooprocentowane pożyczki, a ponad milion nasion konopi indyjskich zostanie rozdanych gospodarstwom domowym. Produkcja, import, eksport, dystrybucja i konsumpcja marihuany o niskiej zawartości THC również zostaną formalnie zalegalizowane 9 czerwca.

Amnestia Dla Marihuanowych Delikwentów

Odwaga na niezwykle konsekwentne reformy polityki w zakresie konopi indyjskich sięga w Tajlandii jeszcze dalej. W ostatnich dniach ogłoszono, że wkrótce tysiące więźniów, którzy zostali ukarani za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi, zostanie zwolnionych z aresztu.

Obecnie szacuje się, że ponad 4000 więźniów zostanie zwolnionych. Jednocześnie trwające postępowania karne dotyczące konopi indyjskich zostaną wstrzymane i zakończone, o czym informuje tajskie ministerstwo sprawiedliwości.

Osoby oczekujące na postępowanie muszą nadal stawiać się w wyznaczonych terminach, ale tylko w celu sprawdzenia, czy ich sprawa kwalifikuje się do umorzenia postępowania.

Wpłacone kaucje zostaną zwrócone i wykroczenia zostaną usunięte z rejestrów i akt. Amnestie nie mają jednak wpływu na przestępstwa związane z konopiami indyjskimi związane z przemocą lub innymi przestępstwami.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl