Zanieczyszczenia Konopi Indyjskiej

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Marihuana musi być wolna od wszelkich zanieczyszczeń czy różnego rodzaju odpadów, która niestety negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Bardzo często zdarza się tak, że rośliny są narażone na zanieczyszczenia typu chemicznego oraz mikrobiologicznych, lecz przykre jest to że dzieje się tak od pierwszych dni jej wzrostu, aż po końcowe pakowanie.

Drugą a zarazem bardzo ważnym powodem zanieczyszczonej marihuany jest zakaz związany z jej sprzedażą. Najmocniejszym argumentem przemawiającym za legalizacją marihuany jest fakt , że mogło by to zahamować przemysł nielegalnej grupy przestępczej po czym pozwoliło by to na stworzenie regulowanego i legalnego rynku. Lecz jak wiadomo na dzień dzisiejszy większość użytkowników marihuany na świecie dalej dotyka zakaz, w konsekwencji są narażeni na nieuczciwych handlarzy którzy sprzedają zioło z niewiarygodnego źródła.

Na wstępie wymienimy możliwe zanieczyszczenia chemicznymi. W konopiach najczęściej można spotkać ciężkie metale takie jak ołów, kadm, rtęć i chrom. Owe metale gromadząc się we krwi, tkankach miękkich i kościach niestety jest bardzo ciężko je usunąć, co gorsze po przekroczeniu określonej ilości może spowodować zatrucie. Ciekawostką jest to że nie każda roślina może tolerować uprawianie z wysokim poziomem tych zanieczyszczeń. Jednakże konopie są dość odporne na ich wpływ. Przez wzgląd na jej właściwości konopie są także wykorzystywane do fitoremediacji. A co to znaczy? Fitoremediacja polega na uprawianiu roślin w zanieczyszczonej glebie tak, żeby pochłaniały one metale ciężkie i inne zanieczyszczenia, by odkazić glebę. Natomiast należy wiedzieć że taka roślina nie może być przeznaczona do spożycia przez ludzi, lecz może być wykorzystana do produkcji jako surowiec do wytwarzania niektórych produktów. Znajdujące się zanieczyszczenia chemiczne to również niemetaliczne: arsen, azotany i azotyny

Zanieczyszczenia biologiczne to takie jak drobnoustroje (bakterie, grzyby i drożdże), które mogą się znajdować w końcowym produkcie. Pamiętajmy, że podczas uprawy konopi mogą rozwinąć się patogeny a przede wszystkim grzyby. W takiej formie spożyta marihuana może wywołać ogromne problemy alergiczne.

Zanieczyszczenie mikroorganizmam Escherichia coli. jak i zarówno Salmonella są to bakteria znajduje się w jelitach zwierząt i ich wydzielinach. Nie zależnie od tego, że istnieje ogromna liczba odmian, które nie są patogenne, istnieje też wiele innych, które mogą powodować poważne choroby i biegunkę. Zwierzęce odchody są wykorzystywane jako nawóz więc nie ma co się dziwić że przeważnie to uprawy ekologicznie mogą być tymi bakteriami zanieczyszczone. Pamiętajmy, że przydomowe zwierzęta takie jak psy i koty także mogą zanieczyścić nasze podłoże.
To nie wszystko ponieważ zagrożenie płynące z zanieczyszczonej trawy jest o wiele szersze i aby uniknąć problemów warto mieć oczy szeroko otwarte. Bardzo często zdarza się, że większość substancji stosowanych do zwiększenia mocy i zapachu to szkło, piasek, krzemionka i nawet środki do prania. Nie pojęte, co taka toksyczna marihuana może zrobić z naszym organizmem.

Wiele już pisaliśmy na temat poprawnego płukania roślin, jeżeli sam hodujesz konopie nie zapomnij wykonać tego procesu by być pewnym, że wszystkie substancje chemiczne nie zostaną w materiale roślinnym. Jeżeli tego nie zrobisz spowoduje to dostania się wszystkiego do organizmu.

A więc, do setna sprawy jak poznać skażony susz konopi? W tym wypadku musimy być świadomi, że jest to w zasadzie nie możliwe chyba że posiadamy laboratorium naukowego bądź dostęp do takiego… Ale jak wiadomo zawsze znajdą się proste sposoby na sprawdzenie czy twoja marihuana jest dobrej jakości wolna od jakich kol wiek zanieczyszczeń.
Najważniejsze jest by w pierwszej kolejności sprawdzić swój towar pod lupą później zwróć szczególną uwagę na większe kryształy, zwłaszcza wzdłuż łodygi. Kolejno weź susz między palce i delikatnie rozetrzyj, żeby wyczuć ewentualne grudki podobne do cukru, szkła czy piasku. Jeszcze jednym sposobem jest zmielenie suszu w młynku i potarcie go na rajstop ie bądź na jedwabiu.Kolejne sposoby są także pomocne a mianowicie rozłóż susz na czystej powierzchni i przyciśnij szklanką w ten sposób powinieneś usłyszeć odgłos pękania lub drapania. Skutecznym sposobem jest także położenie suszu trawy na czystej płycie CD i przesunięcie po niej jeśli płyta zostanie porysowana możesz być pewien że jest nią coś nie tak.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl