Wskazówki Ulepszające Naturalne Mechanizmy Obronne Uprawy Marihuany

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Większość hodowców często uważa zbiory za koniec, lecz ten proces nie zawsze jest taki prosty jak nam się wydaje. Z uwagi na to, że rośliny konopi muszą stawić czoła różnorodnym wyzwaniom oraz przeciwnością. Muszą często walczyć ze szkodnikami, oparzeniami składników odżywczych i z wieloma innymi czynnikami mogącymi wpływać na zdrowie marihuany. Zdrowe rośliny to znacznie większy plon, pociągający wzrok kolory i najwyższy poziom THC, terpenów i fitochemikaliów.

W momencie decyzji o hodowli konopi każda początkująca osoba może zostać przytłoczona wszystkimi informacjami, dotyczącymi uprawy tym bardziej że znajduje się kilka rzeczy, aby zapewnić dobre samopoczucie swoim roślinom. Dzięki kilku prostym technikom i niezbędnemu sprzętowi możesz zapewnić swoim roślinom impuls, którego potrzebują, aby się znakomicie rozwijać. Wiedza na temat podstawowej anatomii konopi pozwoli zrozumieć, dlaczego te techniki są pomocne I wymagają przyjrzenia się fizjologii roślin konopi. Więc, zaczniemy od tego że konopie mogą być męskie, żeńskie lub hermafrodytami. Natomiast niezębna jest wiedza, iż odmiany do palenia są pozyskiwane z żeńskich roślin konopi.

Po krótko opiszemy różnice między tymi odmianami, rośliny żeńskie składają się z kilku niezbędnych do wzrostu części, w tym włosków tworzących lepką, słodką powłokę typową dla większości odmian. Kwiaty składają się również ze słupków przyczepionych do małych liści lub kęp zwanych przylistkami.

Z kolei hermafrodyty mają zarówno żeńskie, jak i męskie narządy płciowe, co pozwala na samozapylenie. Jednak ten proces nie jest pożądany przez większość hodowców. Ogrodnicy często używają wycinków do tworzenia klonów lub feminizowanych nasion dla hybryd.

Szereg żeńskich roślin konopi posiada duże, wachlarzowate liście które zapewniają roślinie przestrzeń do uzyskania światła słonecznego do fotosyntezy. Wówczas fotosynteza odżywia roślinę i dostarcza związków niezbędnych do wzrostu. Doświadczeni hodowcy przeważnie usuwają te liście z rośliny przed przetworzeniem. W przeciwieństwie do liści wachlarza, liście cukru pochodzą z coli konopi indyjskich. Wszyscy uczyliśmy się w szkole co to jest Cola?! Natomiast te osoby które nie wiedzą maja okazje sobie przypomnieć… jest to system ciasno tkanych pąków, które rosną wzdłuż wierzchołka rośliny i wokół dolnych gałęzi. Liście cukrowe zawierają wysoki poziom trichomów. Z kolei łodyga rośliny wspiera całą strukturę i działa jako system transportu składników odżywczych i innych substancji. Pozwala również roślinie uzyskać potrzebne światło słoneczne. Korzenie wystają z łodygi i pomagają transportować wodę z gleby i wypłukiwać produkty uboczne.

Jeśli dbamy o zdrowie roślin wykazujemy naturalne czynności które mają za za zadanie obrony roślin i można wykorzystać na je na kilka sposobów. Poprzez oddanie się w te techniki co mogą pomóc roślinie poprawić sposób wchłaniania składników odżywczych, produkcji pożywienia, wchłaniania światła słonecznego i zapobiegania szkodnikom.

Odżywianie jest podstawą Twojej uprawy marihuany. Rośliny powinny mieć wystarczającą ilość składników odżywczych, aby rosnąć. Zbyt mało składników odżywczych w pożywkach, takich jak gleba, może spowodować chorobliwą roślinę, która nie będzie się dobrze rozwijać. Pożywna gleba powinna zawierać równowagę azotu, fosforu i potasu.

Gleba powinna mieć także poprawny bilans pH. Eksperci zajmujący się tylko uprawą sugerują, że optymalna równowaga pH wynosi 6-7. Duża część roślin konopi może wchłaniać tylko i wyłącznie niezbędne związki w tak niewielkim zakresie.

Nawet jeśli składniki odżywcze są obecne, roślina konopi może nie być w stanie ich użyć z powodu blokady składników odżywczych. Ten stan jest wynikiem równowagi pH, która jest zbyt wysoka lub zbyt niska. Jednak hodowcy domowi muszą również pamiętać o szczepie i środowisku, w którym zwykle rosną. Niektóre odmiany dobrze radzą sobie na lekko kwaśnych glebach. Konopie uprawiane bez podłoża glebowego będą wymagały niższego poziomu pH około 5,5 do 6,5.

W zależności od odmiany, niektórzy hodowcy domowi muszą każdego dnia zapewnić odpowiednią ilość światła. Ten fotoperiod pozwala roślinie syntetyzować chemikalia, których potrzebuje w procesie fotosyntezy dla potrzeb żywności i funkcji fizjologicznych. Ponieważ każda odmiana jest inna, hodowcy powinni zbadać najlepsze zakresy nasłonecznienia dla swojej rośliny. Inną praktyczną metodą utrzymania właściwej równowagi światła i powietrza jest przycinanie i przycinanie to o czym wcześniej pisaliśmy. Niektóre rośliny konopi mogą być wysokie i mieć długie liście, które mogą przesłaniać światło i cyrkulację powietrza. Przycinanie i przycinanie dziko rosnących liści może sprawić, że wszystkie rośliny będą miały równy udział w zasobach.

Szkodniki roślin konopi mogą stanowić duży problem. Mogą przeżuwać liście, zakłócać dostarczanie składników odżywczych i hamować wzrost. Doświadczeni hodowcy często sugerują, że nie używają ostrych środków chemicznych do zwalczania tego problemu. I to nie bez powodu. Ostre chemikalia mogą zaszkodzić wydajności i mogą utrudnić produkt końcowy. Hodowcy mogą wzmocnić naturalną obronę rośliny przed szkodnikami. Obejmuje to roztocza, mszyce, gąsienice i robaki calowe. Aby roślina była zdrowa i dobrze prosperująca, hodowcy nie powinni używać niesterylizowanej gleby. Ten typ podłoża może mieć w sobie larwy i jaja szkodników. Na wolności wiele szkodników rosnących na roślinach konopi może mieć naturalnych wrogów. Jednakże w zamknietych pomieszczeniach szkodniki mogą szybko się rozmnażać.

Lecz jest też inny naturalny sposób można zasadzić w pobliżu inne gatunki, takich jak pelargonie lub czosnek. Te rośliny są szczególnie szkodliwe dla niektórych szkodników. Ten układ naśladuje niektóre z naturalnych symbiotycznych mechanizmów obronnych, jakie konopie indyjskie mają w naturze i tym bardziej że jest o wiele bardziej bezpieczniejszy niż inwestowanie w pestycydy.

Każdy by pomóc jeszcze bardziej może wprowadzić do rośliny pewne gatunki owadów na przykład biedronki i modliszki są przydatne dla ras konopi uprawianych na zewnątrz. Nie przeszkadzają ludziom ani zwierzętom i często pożerają owady, które mogą uszkodzić szczepy. Inne gatunki, takie jak żaby, żółwie i ptaki, mogą pomóc w rozwiązaniu problemu ze szkodnikami wymykającymi się spod kontroli.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl