Waporyzator – Jak Smakuje Para?

Opublikowane przez Gonzo Lepke w dniu

Waporyzacja może być alternatywą dla osób palących zioło. Wiele jej zalet sprawia, że zyskuje ona coraz większą ilość zainteresowanych zwolenników. Czy wiesz czym jest ta cała waporyzacja? Jesteśmy w stanie nieco o tym opowiedzieć, jednakże najlepszym sposobem aby się o tym przekonać warto samodzielne spróbować, jak przyjemna jest inhalacja przy użyciu waporyzatora. Wielu użytkowników ceni sobie komfort korzystania z owego urządzenia.

Najczęściej o waporyzacji myślą te osoby, które do tej pory wybierały tradycyjne palenie. Można powiedzieć, że waporyzacja to nowoczesna metoda korzystania z tego, co w ulubionych przez nas ziołach najlepsze. Lecz nie każdy jednak wie, że konsumentów czeka spora niespodzianka – para z waporyzatora to coś zupełnie innego niż dym pozyskany z jointa, z którym mamy do czynienia w trakcie palenia. A dlaczego? Przede wszystkim dym zawiera bardzo dużo szkodliwych substancji, a jego wdychanie do płuc prowadzi do licznych podrażnień naszego układu oddechowego. Dodatkowo w procesie spalania substancje aktywne, zawarte w ziołach, są wyniszczone. Natomiast zbyt wysoka temperatura nie jest dla nich pożądana. Dlatego w efekcie wdychamy szkodliwe substancje, a nie to, co jest w tym najważniejsze. Podczas gdy, para z waporyzacji to coś zupełnie innego, dlatego iż, zioło czy jakikolwiek wybrany susz nie są podgrzewane do tak wysokich temperatur. Zaletą tego jest to że, w trakcie waporyzacji wytwarzana jest tylko para (aerozol), która jest niesamowicie bogata w składniki aktywne. Jednocześnie nie ma ona działania drażniącego w odróżnieniu do dymu jest bardzo łagodna i przyjazna dla układu oddechowego. W przeciwieństwie do dymu pozbawiona jest też gryzącego, drażniącego działania i smaku. Co sprawia, że para podczas waporyzacji jest o wiele przyjemniejsza niż dym, jest jej wyjątkowy smak oraz łagodny zapach.

Jednakże musimy wiedzieć, że nie istnieje jedna konkretna odpowiedź na to pytanie. Dlaczego smak pary różni się w zależności od ziół, które waporyzujesz. Osoby początkujące z pewnością wiedzą, o co chodzi – każdy nowy rodzaj ziół to zupełnie nowe doświadczenie. Różnią się przede wszystkim aromatem. W przypadku niektórych ziół jest on bardzo intensywny i orzeźwiający – jak na przykład mięta. Inne zioła mają bardzo subtelny aromat, przez co smak pary jest niezwykle łagodny. Ważny jest wybór odpowiednich odmian, który jest naprawdę ogromny. Wiemy jednak jedno, warto eksperymentować i poznawać nowe smaki, bo każdy z nich jest niepowtarzalny.

Warto zadać sobie pytanie? Kiedy znasz to uczucie, kiedy po ciężkim dniu przygotowujesz się na upragniony relaks czyli na długą, powolną inhalację przy użyciu waporyzatora? Oprócz głębokiego wyciszenia będziesz mógł cieszyć się tym, co w waporyzacji najlepsze. Tutaj oczywiście mowa o wspaniałym smaku pary. I nasuwa się myśl dlaczego para z waporyzatora smakuje tak dobrze? W pierwszej kolejności dlatego, że smak zioła nie jest niczym naruszona a w szczególności procesem spalania, który prowadzi do zniszczenia składników aktywnych i aromatycznych. Ważne jest aby dobrej jakości vaporizer był wykonany z wysokiej jakości materiałów – szkła lub ceramiki, chodzi przede wszystkim o ścieżkę pary. To sprawia, że jej smak pozostaje nieskazitelny.

Cenną informacją jest też to, że dodatkowo para z waporyzatora ma odpowiednią temperaturę, ponieważ po drodze ulega schłodzeniu. To sprawia, że jest tak przyjemna, gładka i pełna różnorodnych aromatów. Szczególną reputacją cieszy się para schłodzona na przykład poprzez filtrację wodną czyli bubbler lub bonga. Co sprawia, że jest odpowiednio nawilżona, a to również ma wpływ na jej smak i Twoje odczucia podczas inhalacji.

Informacja dla osób, które nie miały dotychczas do doświadczenia z waporyzacją, powinny wiedzieć o jednej ważnej rzeczy. A mianowicie podczas palenia możemy liczyć na solidny dymek, który może wyglądać dość dobrze, jest bardzo szkodliwy, a jego ciężkiego zapachu trudno się pozbyć. W przypadku waporyzacji większości ziół do aromaterapii ilość pary nie będzie tak spektakularna. W zależności od wyboru odmiany zioła może on być intensywny albo zarazem bardzo delikatny. Ilość pary również będzie różna – zależna to nie tylko od ziół, ale też od rodzaju waporyzatora. W przypadku vaporizera, w którym susz podgrzewany jest metodą konwekcyjną (czyli przez strumień gorącego powietrza), para może być nieco mniej gęsta, jednak jej smak będzie dużym stopniu doskonalszy.

Czynności jakie powinniśmy wykonywać to dbanie o nasz sprzęt a dokładniej to bardzo dużo zależy od tego, jak często czyścimy vaporizer. Istotne jest to, aby regularnie go czyścić. Po każdym jednym użyciu należy usunąć z komory znajdujące się resztki suszu. W przeciwnym wypadku mogą one negatywnie wpłynąć na smak pary podczas każdej kolejnej inhalacji. Co jakiś czas należy również przeprowadzić dokładnie czyszczenie waporyzatora – nie ograniczając się do użycia wycioru i umycia sitka, ale starannie czyszcząc każdy element osobno. Aby uzyskać pożądany efekt w tym celu warto zastosować odpowiedni preparat, dzięki któremu czyszczenie zajmie nam dosłownie krótką chwilę.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl