Uprawa Marihuany: Transport Sadzonek i Sadzenie

Opublikowane przez Gonzo Lepke w dniu

Kiedy rolnik ma już sadzonki, wybraną lokalizację uprąwy i przygotowane podłoże, czas najwyższy umieścić rośliny w miejscu, gdzie dojrzeją i dadzą plony.

Transport Sadzonek Marihuany

Na początku ustala się, w jaki sposób zostaną przetransportowane sadzonki: czy odbędzie się to za pomocą samochodu, roweru, czy zostaną po prostu przeniesione.

Informacja dla organów ścigania: hodowca dysponujący własnym samochodem bywa nieuchwytny. Jedyne, co można zrobić, to w przypadku znalezienia zaparkowanego głęboko w polu samochodu, spisać rejestrację i poczekać na właściciela. Choć i ten sposób może zawieść, gdyż przeważnie hodowcy dokładnie maskują swoje pojazdy i zawsze pamiętają, że mogą spotkać się z niechcianymi gośćmi.

Korzystając z roweru, rolnik mocuje na nim bagażnik. Może tam umieścić wiadro, podwiesić kosze i zamaskowane rośliny dowieźć na miejsce.

Można również przewozić je w plecaku lub torbie. Rolnik wkłada sadzonki ciasno do kartonu, umieszcza w torbie i idzie. W takim wypadku rolnik może poprzyklejać kubeczki czy pojemniki z sadzonkami taśmą klejącą do kartonu, żeby nie uległy uszkodzeniu. Może wsadzić je do kartonu, pookładać boki ściereczkami lub gazetami, by uniemożliwić ich przesuwanie, delikatnie włożyć do reklamówki i dowieźć na miejsce. Rolnik zawsze dokładnie dostosuje sposób transportu do swoich możliwości.

Sadzenie Sadzonek Marihuany już na Miejscu

Jeżeli sadzonki są w plastikowych kubeczkach lub doniczkach, rolnik zdaje sobie sprawę, że nie można podlewać roślin na dwa-trzy dni przed planowanym wysadzaniem; łatwiej odejdą wtedy od ścianek pojemnika wraz z ziemią.

Rolnik wykopuje dołek na głębokość sadzonki i umieszcza w nim swoją roślinę. Pamięta o zachowaniu odległości przy wysadzaniu. Każda z roślin musi mieć dostęp do światła. Jeżeli warunki na to pozwalają, będzie to co najmniej pół metra. Jeżeli rolnik ma odmiany Sativa, wie, że naprawdę się rozrosną, dlatego w tym wypadku odległość powinna wynosić nawet do trzech metrów.

Rolnik obstukuje pojemnik lekko dłonią, żeby ziemia od-kleiła się od ścianek. Przykłada dłoń do powierzchni, tak by mieć łodygę pomiędzy palcami wskazującym i serdecznym. Odwraca pojemnik do góry nogami i puka w denko. Sadzonka powinna sama wypaść. Rolnik umieszcza ją w uprzednio wykopanym dołku, obsypuje ziemią, ugniata, a następnie podlewa.

Jeżeli rolnik ma sadzonki w doniczkach torfowych, to jedynie wykopuje dołek, umieszcza doniczkę w ziemi nieco poniżej jej poziomu, tak by brzegi pojemnika nie wystawały, ugniata grunt i bardzo obficie podlewa, by torf spęczniał.

Można również zastosować korę lub ściółkę, którą obsypuje się rośliny dookoła. Będzie ona trzymać ciepło i zapobiegnie nadmiernemu parowaniu wody. Jeżeli rolnik obawia się, że roślina w doniczce torfowej nie da rady przebić korzeniami ścianek nawet po obfitym podlaniu, musi zastosować dodatkowo korę lub ściółkę, co da mu pewność, że donica nie wyschnie przed przebiciem ścianek.

Od teraz rośliny rolnika zaczynają swoją przygodę na dworze, ale to nie koniec, lecz dopiero początek. Czeka go jeszcze dużo pracy związanej z pielęgnacją roślin.

Na koniec jeszcze wymienimy jakie narzędzia ogrodnicze będzie potrzebował rolnik. Lista narzędzi niezbędnych do pracy z roślinami na dworze:
– Szpadel,
– Widły (do mieszania ziemi),
– Saperka,
– Ostry nóż,
– Nożyczki,
– Doniczki torfowe lub plastikowe kubki/doniczki,
– Ziemia kupna,
– Spray na owady (do opryskiwania roślin),
– Nasiona,
– Nawozy,
– Opcjonalnie dolomit, torf, kora sosnowa,
– Listewki (jako wsporniki do słabszych roślin),
– Konewka, wiadro,
– Opryskiwacz do roślin.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl