Uprawa Marihuany na Dworze, Czyli Outdoor
W tym artykule opiszemy ogólne zagadnienie uprawy marihuany-konopi na świeżym powietrzu. Słońce, gleba, powietrze są tym, co rośliny kochają najbardziej. W klimacie, gdzie można swobodnie uprawiać pomidory na podwórku, konopie także rosną wyśmienicie.
Drugą ważną kwestią jest to, że na dworze rolnika nie ogranicza rozmiar szafy bądź wścibscy współlokatorzy. Ma pole do popisu! To od niego zależy, ile roślin będzie uprawiał, jakie odmiany, w ilu miejscach! Na dworze może mieć spokojnie sto lub więcej krzewów w różnych miejscach; wszystko zależy od jego chęci i od prawa kraju, w którym żyje.
Jeśli rolnik znajdzie odpowiednie miejsca, może zacząć uprawę. Możliwe jest wsadzanie kiełków od razu po przygotowaniu ziemi, ale nie poleca się takiej praktyki z uwagi na mały wskaźnik kiełkowania. Chyba że rolnik ma kilkaset nasion, wtedy można śmiało ryzykować. W innym przypadku najpierw uprawia się sadzonki, a następnie przesadza się je na dwór. Jeśli szukasz informacji jak kiełkować nasiona marihuany, to polecamy ten poradnik, zatytułowany: Kiełkowanie i Sadzenie Nasion Marihuany.
Miesiące marzec i kwiecień wydają się idealne do uprawy w klimacie umiarkowanym. Rolnicy mogą zaczynać również na początku czerwca, ale przeważnie już z gotowymi sadzonkami bądź z odmianami automatycznie zakwitającymi. Zbiory przypadają na wrzesień i październik, w zależności od odmiany. Do tego czasu rośliny wyrosną na wielkie i masywne i dadzą ogrom zbiorów.
Kiedy rolnik przygotuje ziemię na swoich poletkach, pamięta, żeby przekopaną ziemię usunąć z miejsca upraw, by nie rzucała się w oczy wścibskim, nieproszonym gościom.
Pamięta, że będzie musiał pielić swoje poletko, bo nawet świeża, kupna ziemia może zawierać nasiona chwastów.
Jeżeli matka natura nie zapewni jego roślinkom wystarczająco dużo wody, będzie musiał samemu podlewać rośliny i dostarczać im wodę oraz składniki odżywcze w postaci nawozów. Dobrym pomysłem będzie dbanie o rośliny i spryskanie ich pestycydami w drugim tygodniu po przesadzeniu; więcej informacji na ten temat znajdzie się w dalszych rozdziałach.
Uprawa konopi może być świetną zabawą i pasją. Rolnik wie, że im większą ma wiedzę i im więcej doświadczenia zdobywa, tym więcej tricków może zastosować przy uprawach, zwiększając plony i krzyżując gatunki.
Konopie są bardzo żywotnymi, agresywnymi roślinami. Dzikie potrafią budować bardzo duże systemy korzeniowe, pozwalające im przetrwać w suszy. Sadzone w odległości 3 metrów potrafią osiągać nawet 1,5 m w suchym klimacie, wykształcając jeden główny top. Są bardzo odporne i potrafią przetrwać w trudnych warunkach. W stosunku do wkładu pracy rolnika uprawa ta jest bardzo wydajna, zważywszy na rozmiary zbiorów.
Na niezłej glebie roślina potrafi osiągnąć 2-2,5 metra wysokości, a korzenie rozrosną się na objętość kilku metrów sześciennych. W taki sposób zbiory potrafią być do dziesięciu razy większe niż na słabo nawożonej glebie.
Jeżeli rolnikowi zależy na dużych zbiorach, gleba w miejscu uprawy jest mizernej jakości, a ma warunki i czas, może wymienić 1 metr sześcienny ziemi na lepszą, kupną bądź zwiezioną z innego miejsca, co zdecydowanie zwiększy zbiory. Ale przeważnie szuka miejsca z lepszą glebą i stara się o odpowiednie nawożenie.
Półtorametrowa roślina daje od 30 do 200 gramów marihuany, ale kiedy rolnik postara się o dodatkowe podlewanie, urośnie sporo wyższa i da nawet dwu lub trzykrotnie większe plony. Rolnik musi pamiętać o nawożeniu, gdyż bez nawożenia mogą wystąpić problemy żywieniowe.
0 komentarzy