Niemieckie Uczelnie Wprowadzają Zajęcia z Uprawy Roślin Konopi

Opublikowane przez Maria Lewacka w dniu

Uprawa konopi jest sztuką samą w sobie. Oczywiście nawet nowicjusze i growerzy-hobbyści są w stanie z powodzeniem i z przyjemnością osiągać imponujące wyniki zbiorów, ale profesjonalizacja produkcji konopi wymaga ogromnej wiedzy i odpowiedniego sprzętu.

Konieczne jest do tego opanowanie różnych metod uprawy, poznanie ich zalet, zapewnienie roślinom odpowiedniej pielęgnacji i oświetlenia, znajomość stosowania przyrządów pomiarowych i nawozów oraz wczesne wykrywanie i zwalczanie chorób oraz szkodników. Prace związane z uprawą konopi indyjskich muszą być prowadzone w sposób ekonomiczny i zgodny z przepisami, tak jak to ma miejsce w sektorze farmaceutycznym.

Nic więc dziwnego, że po legalizacji marihuany w najróżniejszych zakątkach świata nawet uniwersytety zainteresowały się kwestią uprawy marihuany i zaczęły oferować kierunki studiów związane z tą kwestią. Dzieje się tak również w Niemczech, gdzie studenci Fachhochschule w Erfurcie od nadchodzącego semestru zimowego na kierunku ogrodnictwa w różnych modułach będą mogli intensywnie zajmować się roślinami konopi we wszystkich ich aspektach.

Rosnące Zainteresowanie Rośliną

Jak wyjaśnia prof. dr. Wim Schwerdtner, rektor wydziału ogrodnictwa, na stronie internetowej Fachhochschule w Erfurcie, w ostatnich latach zaobserwowano rosnące zainteresowanie rośliną konopi wśród studentów. Ze względu na to, że ogrodnictwo zajmuje się intensywną produkcją roślin użytkowych i ozdobnych w profesjonalnych warunkach, a konopie indyjskie są „kolejną ekscytującą rośliną i różnorodnym surowcem”, w semestrze zimowym zostały uruchomione kursy tematyzujące uprawę tej rośliny.

Cała różnica, w przeciwieństwie do warunków hobbystycznej uprawy marihuany, polega na profesjonalnym settingu, a ponieważ konopie są już od zawsze wykorzystywane „jako konopie włókniste do produkcji odzieży, jako konopie lecznicze do terapii, jako żywność, jako surowiec kosmetyczny, a teraz także jako środek spożywczy”, to w Niemczech potrzebni będą również specjaliści w tym zakresie, którzy w przyszłości będą szkoleni w Fachhochschule Erfurt, a z biegiem czasu z pewnością również i na innych uczelniach.

Schwerdtner wyjaśnia, że do tej pory w kraju nie było profesjonalnej produkcji, badań naukowych i szkoleń, więc Fachhochschule Erfurt stara się to zmienić, wprowadzając nową ofertę. Zalegalizowanie konopi indyjskich i rosnąca akceptacja społeczna zwiększy popyt na produkty z konopi indyjskich, co w przyszłości zwiększy zapotrzebowanie na specjalistów w tej konkretnej dziedzinie.

Oprócz Konopi Również Marihuana

Jak podaje Fachhochschule Erfurt oferowane kursy z ogrodnictwa obejmować będą szereg konkretnych tematów, w których studenci będą bezpośrednio zajmować się konopiami. w Niemczech jednak będzie jedna wyjątkowa rzecz, mianowicie obowiązkowy moduł, który będzie poświęcony podstawom hodowli i produkcji konopi indyjskich. Istnieje również duże zainteresowanie współpracą z partnerami nad rozwojem badań nad surowcem i żywnością jako całością.

Ponieważ jak na razie badania wymagałyby zezwolenia, dr Schwerdtner podkreśla, że Fachhochschule Erfurt ograniczy się całkowicie do konopi niezwierających THC. W ten sposób pozostanie po bezpiecznej stronie, a także będzie w stanie zapobiec ewentualnym włamaniom na użytkowanym terenie. Aby nie popełnić błędu, należałoby również ściśle współpracować z sądownictwem i kadrą kierowniczą uczelni oraz koordynować wszystkie aspekty prawne.

Rewolucja w Branży

Podczas gdy w przeszłości w Niemczech uprawa marihuany nie była możliwa z powodu jej nielegalności, to teraz, po legalizacji 1 kwietnia sytuacja wygląda inaczej. W momencie, gdy przemysł i sektor medyczny mają nowo odkryte zapotrzebowanie na konopie indyjskie i produkty z konopi, konieczna staje się duża profesjonalizacja jej produkcji.

Oferowane przez Fachhochschule Erfurt studia licencjackie w dziedzinie uprawy roślin ogrodowych są pierwszymi drogowskazami do tego, jak zainteresowani mogą w przyszłości z powodzeniem podejmować pracę w tej branży. Jest to po części postrzegane jako rewolucja w uprawie konopi. Dzięki swojej wiedzy i praktycznym umiejętnościom absolwenci będą w przyszłości poszukiwanymi specjalistami w rozwijającym się przemyśle konopnym, zatem uczestnictwo i pomyślne ukończenie nowego kierunku studiów jest oczywiście bardzo opłacalne.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl