Nauka Określa Czas Trwania Haju Po Spożyciu Marihuany

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Każda osoba korzystająca z marihuany, na zadane pytanie jak długo utrzymują się im efekty haju, z całą pewnością odpowie zupełnie co innego. Przez wzgląd na to pojawił się duży problem z konkretnym ustaleniem jak długo chora osoba, stosująca ją do celów medycznych może pozostawać w stanie osłabienia.

Przedstawiono nowe analizy danych i wnioskowania statystycznego, które miały za zadanie określić wtórne odkrywanie wiedzy metodą uogólniania informacji zawartych w publikacjach czy źródłach pierwotnych. Mówiąc dokładniej w tym badaniu przeanalizowano 80 artykułów, które zacieśniły ten czas. Wiemy tyle, że zależne jest to głównie od sposobu jej spożywania oraz od jej siły rzecz jasna. Osoby po je zażyciu mogą pozostać osłabiona od 3 do 10 godzin.

Wszystkie zdobyte informacje pozwalają przekazać sprawdzone wieści by doradzić wszystkim pacjentom bądź osobą rekreacyjnej marihuany. W ten czas podejmowane decyzje są zdecydowanie lepsze w uniknięciu błędów choćby podczas prowadzenia auta oraz pomóc w aktualizacji przepisów, aby lepiej odzwierciedlały rzeczywistość upośledzenia konopi indyjskich.

„THC można wykryć w organizmie kilka tygodni po spożyciu konopi, podczas gdy jasne jest, że upośledzenie trwa znacznie krócej” – wyjaśnił psychofarmakolog Iain McGregor z University of Sydney (USYD) w Australii.

„Nasze ramy prawne prawdopodobnie muszą to nadrobić i, podobnie jak w przypadku alkoholu, skoncentrować się na okresie, w którym użytkownicy są bardziej narażeni na ryzyko dla siebie i innych. Ściganie wyłącznie na podstawie obecności THC we krwi lub ślinie jest ewidentnie niesprawiedliwe”.

Ja już wcześniej wspomieliśmy „metaanaliza” wygląda tak, jak brzmi: przegląd i analiza odpowiedniej literatury naukowej, porównywanie wyników w celu uzyskania wyniku opartego na szerszym zakresie metodologii i tematów (w tym przypadku ludzi), niż można omówić w jednym badaniu.

Dietetyk z USYD Danielle McCartney kierował całym zespołem badającym 80 oddzielnych badań dotyczących upośledzenia działania tetrahydrokannabinolu (THC), dokładniej to związku zawartego w roślinie konopi indyjskiej który to jest odurzający, warto wiedzieć także że tego typu badanie było wykonane pierwszy raz.

Ze wszystkich przeanalizowanych artykułów zespół pobrał 1534 „wyniki wydajności” czyli osób korzystających z marihuany, głównie sprawdzali, dane ludzi prowadzących pojazd lub równoważne zadania poznawcze na różnych etapach po ich spożyciu.

Z tych 80 artykułów zespół przeanalizował 1534 „wyniki wydajności” osób, które zażywały konopie indyjskie; to znaczy, jak ci ludzie wykonywali jazdę lub równoważne zadania poznawcze na różnych etapach po zażyciu marihuany. Wnioski zostały oczywiście wciągnięte jednoznacznie jak opisuje poniżej dietetyk.

„Nasza analiza wskazuje, że upośledzenie może trwać do 10 godzin, jeśli wysokie dawki THC są spożywane doustnie. Jednak bardziej typowy czas trwania upośledzenia to cztery godziny, kiedy niższe dawki THC są spożywane poprzez palenie lub waporyzację i podejmowane są prostsze zadania” – powiedział McCartney.

„To upośledzenie może trwać do sześciu lub siedmiu godzin, jeśli wyższe dawki THC są wdychane i oceniane są złożone zadania, takie jak prowadzenie pojazdu”.

Zadziwiające okazało się że regularni użytkownicy konopi mogą budować tolerancję i mogą wykonywać zadania poznawcze z pewną łatwością niż użytkownicy, którzy spożywają tej samej ilości od okazji. Pewne jest jednak to, że niej est łatwo oszacować, ile zioła będzie wpływać na osobę o częstej częstotliwości spożywania marihuany niż na innych, ponieważ mogą oni przyjmować wyższe dawki, aby osiągnąć ten sam poziom odurzenia, co okazjonalny użytkownik.

„Odkryliśmy, że upośledzenie jest znacznie bardziej przewidywalne u okazjonalnych użytkowników marihuany niż u zwykłych użytkowników marihuany. Intensywni użytkownicy wykazują znaczną tolerancję na wpływ marihuany na prowadzenie pojazdu i funkcje poznawcze, podczas gdy zazwyczaj wykazują pewne upośledzenie” – wyjaśnił farmakolog behawioralny Thomas Arkell, również z USyd.

Odsłona tych faktów pokazuje, że znaczna część umiejętności związanych z prowadzeniem samochodu jest w stanie powrócić po upłynięciu około pięciu godzin po inhalacji marihuany, natomiast nie zmienia to tego że każdy człowiek jest inny i może się wszystko zmienić.

Bezwzględnie konieczne jest drążenie tego tematu by badania były bardziej wiarygodne w tych przedziałach czasowych dla zwykłych użytkowników, by dokładniej opisać działanie związku THC we wszystkich dziedzinach, jeżeli się to jednak stanie wszelki, informacje mogą stanowić wytyczne dla ustawodawstwa.

„Prawo powinno dotyczyć bezpieczeństwa na drogach, a nie arbitralnych kar. Biorąc pod uwagę, że konopie indyjskie są legalne w coraz większej liczbie jurysdykcji, potrzebujemy opartego na dowodach podejścia do przepisów dotyczących narkotyków” – powiedział McGregor.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl