Nasiona Marihuany Jack Herer, Recenzja Odmiany

Opublikowane przez Gonzo Lepke w dniu

Jack Herer to uwielbiana przez wielu hybryda, w której dominuje sativa. Jej nazwa pochodzi od prawdziwego Jacka Herera, autora książki „The Emperor Wears No Clothes” i znanego działacza na rzecz legalizacji i stosowania cannabis. Odmiana ta to z pewnością odpowiedni hołd złożony w kierunku Jacka Herera. Posiada ona reputację siły i jakości, i zdobyła wiele nagród w Cannabis Cup na przestrzeni ostatnich lat. Posiada tak wysoką jakość, że powszechnie uważa się ją za jedną z najlepszych dostępnych odmian medycznych. Niestety, Jack zmarł w 2010 roku z powodu komplikacji wynikających z wcześniejszego zawału serca – i była to strata, którą odczuła społeczność cannabis na całym świecie. Jack byłby dumny z posiadania tak sławnej odmiany nazwaną na cześć jego pracy.

Jej genetyczne dziedzictwo jest nieco spowite tajemnicą, ale ogólnie uważa się, że Jack Herer w 50% oparty jest na linii Haze. Uważa się także, że w jego rodowodzie leżą Northern Lights i Skunk. Celem, który wyznaczono podczas tworzenia odmiany było utrzymanie mocny i cenionych cech Haze i zredukowanie bardzo długiego czasu kwitnienia, z którym Haze jest mocno powiązane. I udało się, Jack Herer to roślina cechująca się szybkim czasem wzrostu, mocnymi efektami i hojnymi plonami. Łatwo zrozumieć, dlaczego jest tak popularna i dlaczego zdobyła aż tyle nagród. Podobnie jak AK-47, Jack Herer jest jedną z najwyżej cenionych i chwalonych odmian w historii cannabis.

Jak wspomniano wcześniej, Jack Herer to mocny cios. Nie znaczy, że jest nieprzyjemna – o nie, nie. Gdy poczujesz silne efekty odmiany, nic nie będzie w stanie powstrzymać cię przez ponownym sięgnięciem po nią. Haj jest przede wszystkim umysłowy, ekscytujący i podnoszący na duchu, sprawi, że będziesz zmotywowany i gotowy do działania. Jack Herer dobrze sprawdzi się w ciągu dnia, kiedy potrzebujesz dodatkowego skupienia, czy chcesz zrelaksować się po stresującym spotkaniu lub po prostu wyjść z przyjaciółmi i cieszyć się konstruktywną rozmową i towarzystwem. Nie ma odpowiednich słów, aby zaakcentować moc tej odmiany, jest to medyczna jakość a i tak właśnie powinna być traktowana. Jednak nierozsądny użytkownik może z łatwością przesadzić i znaleźć się poza łodzią – bez wiosła! Na szczęście ty zostałeś ostrzeżony.

Pod względem medycznym, Jack Herer jest produktem bardzo wszechstronnym. Idealnie sprawdzi się w leczeniu problemów emocjonalnych i umysłowych, takich jak stres, stany lękowe, migreny, nudności, czy depresja. Dobrze radzi sobie w leczeniu chronicznego bólu i zapalenia stawów. Mimo iż haj jest głównie umysłowy, dziedzictwo indica wskazuje także na efekty fizyczne.

Przy tak wysokiej jakości jaką cieszy się Jack Herer, nie możemy cię obwiniać jeśli myślisz, że to jedyne czym ta odmiana może się pochwalić i z pewnością jej smak i zapach pozostawiają wiele do życzenia. Ponieważ jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie. Jack Herer posiada gładki smak oraz aromat, który zachwyci każdego konesera. Gładkie, przyjemne palenie, które pozostawia w ustach słodki, owocowy, świeży smak. Aromat przywodzi na myśl ostrą, tropikalną krainę czarów, która z pewnością owładnie twoimi zmysłami.

Obecnie hodowcy starają się wykorzystać tę odmianę w pełni jej potencjału. Jednym z rezultatów tej pracy jest Jack the Ripper Autoflowering od Zambeza Seeds. Growerzy już od dawna czuli, że nie ma rzeczywistej potrzeby, aby znacznie poprawić jakość tej odmiany. Jak można poprawić bóstwo? Cóż, mimo iż nie widzieli zbytniego sensu w powyższych działaniach, stwierdzili że można jednak pomóc ograniczonym czasowo oraz początkującym hodowcom. Poprzez selektywną hodowlę udało się wyprodukować roślinę, która posiada ulepszone cechy indica i sativa znajdujące się w Jack Herer, ale znacznie łatwiejsze w zarządzaniu. Jack Herer może być dość wymagającą rośliną, ale w formie automatycznej to prawdziwy spacer po parku. Odmiana jest odpowiednia dla osób, które nie mogą poświęcać czasu i energii, która potrzebna jest do opieki nad uprawą.

Jack Herer to mocna roślina. W zależności od fenotypu, Jack często wykazuje cechy sativa, takie jak długie i cienkie liście i imponujący wzrost. Odmiana posiada także gęste, mroźne pąki, które zamienią każdy pokój upraw w zimowy las. Jeśli jednak do głosu dojdą cechu indica, rośliny będą mniejsze, ale nadal nacechowane będą gęstymi pąkami – jest to doskonała uprawa gotówkowa. Czas kwitnienia trwa około 50-70 dni, a plony około 350-450 g/m2. Nadaje się do uprawy indoor oraz w szklarniach, uprawa outdoor jest opcją która sprawdzi się w śródziemnomorskim klimacie.

Jak widać, jest to odmiana, na którą warto zwrócić uwagę – niewiele można jej zarzucić. My osobiście ją uwielbiamy i wykorzystujemy jej moc, i uważamy że to samo powinien zrobić każdy szanujący się hodowca. Odmiana znana jest na całym świecie i nie powinna być pomijana. Spróbuj, jeśli tylko będziesz miał szansę – znalezienie jej nie jest łatwym zadaniem. Jack Herer cechuje się tak wysoką jakością, że większość hodowców zachowuje większość plonów dla siebie, a dopiero później rozprowadza ją w wybranej grupie klientów. Jeden buch i z pewnością będziesz miał nowego faworyta.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl