Konopie Indyjskiej Rosnące o Różnych Porach Roku

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Idąc z postępem czasu uprawa indoor zmieniła oblicze uprawy marihuany na zupełnie inne tory. Na dzień dzisiejszy konopie możemy uprawiać o każdej porze roku w warunkach indoor. Rozwiązaniem jest oczywiście użycie świateł, aby naśladować działanie słońca oraz zapewnienie wystarczających ilość składników odżywczych, aby zapewnić wspieracie prawidłowego rozrostu. W wyniku odmian samo kwitnących może wykorzystać z radości owoców z kilku obfitych zbiorów każdego roku.

Lecz co z tym, że od tysięcy lat uprawiamy konopie na wolnym powietrzu w sposób jak najbardziej naturalny. Rośliny konopi uprawiane na zewnątrz nie jest tak znacząco estetyczne,w porównaniu do ich odpowiedników w pomieszczeniach. Jednakże możesz go uprawiać tylko i wyłącznie raz w roku. Zważając na koszty jest to jednak tańsza metoda jeżeli posiadasz własną ziemię. Ponadto Twoje rośliny korzystają z pełnego spektrum światła słonecznego. Jest to forma światła, która jest trudna do odtworzenia przy typowej konfiguracji oświetlenia wewnętrznego.

Czy wiesz o tym, że marihuana outdoor ma roczny cykl wzrostu? Więc do rzeczy… Twoje rośliny powinny zacząć kwitnąć późnym latem. Do zbioru powinniśmy przejść jesienią, przeważnie od końca września do końca października, oczywiście zważając na odmiany. Wiedz, że uprawa marihuany to cztery-sezonowe przedsięwzięcie. Zaczynając tym, że kiełkujesz nasiona i sadzisz sadzonki wiosną i obserwujesz, jak rośliny kwitną latem. Następnie jesienią zbierasz plony, a zimą przycinasz, leczysz i suszysz pąki.

We wstępie powiedzieliśmy, że czas zbiorów przypada na wrzesień lub październik. Zatem należy wiedzieć tak niebagatelna informację, iż sezon wzrostu konopi indyjskich – na całym świecie jest inny… Przykładem jest półkula północna. Wiedz, że na półkuli południowej pory roku są odwrócone. Podając prosty przykład podczas gdy amerykańscy hodowcy sadzą nasiona w marcu, australijscy hodowcy przygotowują się do zbiorów w tym samym czasie. Wszakże możesz zmusić rośliny do etapu kwitnienia, dając je na 12 godzin ciągłej ciemności dziennie przez kilka tygodni w zamkniętym pomieszczeniu. Plantatorzy outdoor muszą bazować na naturalnym klimacie swojego obszaru, aby wspomóc kwitnienie swoich roślin. Po raz kolejny, twoja lokalizacja decyduje, kiedy to się stanie. Porównując postępy, na przykład odmiana marihuany, która wchodzi w fazę kwitnienia na początku lipca w Kolorado, nie zakwitnie przez co najmniej kolejny miesiąc w Amsterdamie. Z kolei jeśli mieszkasz na Hawajach, Twoja odmiana może kwitnąć w każdym dowolnym momencie.

Bywają okoliczności dotyczące lokalizacji innymi słowy, różne regiony a także różne warunki środowiskowe. Bardzo istotne czynniki takie jak opady, temperatura i wysokość mają duży wpływ na wzrost konopi. Jeśli mieszkasz na obszarze o łagodnym klimacie, Twoje rośliny prawdopodobnie dojrzewają szybciej niż w miejscu, w którym jest zbyt gorąco lub zimno.

Szczególna uwaga tyczy się tego, że nie wszystkie odmiany marihuany dojrzewają w tym samym czasie więc jeśli sadzisz dziesięć różnych odmian marihuany w tym samym czasie i oczekujesz, że razem zakwitną i będą gotowe do zbioru, czeka Cię rozczarowanie. Genetyka wybranej odmiany odgrywa znaczącą rolę w procesie dojrzewania. Powodem tego jest to, że każda odmiana dostosowywała się do swojego naturalnego środowiska przez setki, a nawet tysiące lat. Odmiany z przewagą genetyki indica będą kwitły szybciej oraz będą rosły krócej niż odmiany sativa. Ogólnie rzecz biorąc, odmiany sativa z regionów w pobliżu równika mają najdłuższy czas kwitnienia ze wszystkich. Jeśli spróbujesz rozwinąć jeden z tych szczepów zbyt daleko na północ lub południe, umrą na długo przed zbiorami. W międzyczasie, jeśli wyjmiesz odmianę z jej naturalnego wybrzeża i wyhodujesz ją w cieplejszym obszarze środkowym, zdecydowanie zakwitnie szybciej. W obecnych czasach ambitni hodowcy wykazują się różnymi sposoby szybszej niż kiedykolwiek wcześniej uprawy konopi. Mimo to, początkujący hodowcy powinni być świadomi odmian które wybierają. DJ Short ilustruje różnicę między czasami zbioru indica i sativa. To on jest człowiekiem odpowiedzialnym za stworzenie słynnej odmiany indica – Blueberry. Swoją słynną odmianę zbiera w październiku, ale czeka kolejny miesiąc lub dwa, aby zebrać konkretne odmiany sativy.

Jak działają techniki uprawy na wzrost marihuany? Sztuka uprawy marihuany ewoluowała w mgnieniu oka w ostatnich latach. Przykładem tego są stany Zjednoczone ponieważ zaledwie 25 lat temu nie było tam ani jednego stanu w, którym zalegalizowałby medyczną marihuanę. Natomiast jak widać szybko poszło to do przodu,na dzień dzisiejszy są 33 stany dodając do tego jeszcze Waszyngton, które zalegalizowały zioło do użytku medycznego. Rosnąca akceptacja i za razem legalność konopi oznacza, że branża cieszy się wyjątkowym wzrostem. Wraz ze wzrostem popytu pojawiła się potrzeba udoskonalenia technik uprawy. W tym wypadku bardzo ważne są techniki które wpływają na czas wegetacji marihuany. Ci, którzy nadal uprawiają konopie, opóźniają wszystko jak to jest możliwe. Są świadomi tego, że rośliny będą mniejsze, ale z możliwością łatwiejszego ukrycia ich.

Czas zbiorów odgrywa tu bardzo ważną rolę a jak wiemy jednym z najtrudniejszych etapów uprawy marihuany dla początkujących jest właśnie znalezienie odpowiedniego momentu na zbiory. Jeśli zbierzesz za szybko, pąki powinny zapewnić lżejszy wzrost głowy. Jednak zbiory są słabsze, a plony mniejsze. Z kolei kiedy dojdzie do sytuacji, gdy zbierzesz zbyt późno, część THC rośliny zdegraduje się do CBN. Co spowoduje, że otrzymujesz cięższy haj, natomiast co niektórzy użytkownicy sygnalizują o mdłościach. Długo trwałe przeczekanie prowadzi do tego, że szkodniki i choroby dotkną twoje plony. Znane są dwie metody określania, kiedy zbierać marihuanę. Pierwsza z nich to metoda trichomów polega na wykorzystaniu szkła powiększającego, by zobaczyć, czy włoski na roślinach przybrały mlecznobiały kolor. A druga metoda to słupkowej sprawdzasz, jaki procent włosków roślinnych zmienił kolor z białego na czerwono-brązowy. Doświadczeni hodowcy określają ją na 70-80% uważając ją za „idealny” procent.

Mamy przeświadczenie, że pojęcie „dojrzałości” również różni się na całym świecie. Każdy kto kiedy kol wiek próbował marihuany w Amsterdamie, najprawdopodobniej doznał niezwykłego haju. Powodem tego jest to, że holenderscy hodowcy zbierają marihuanę wcześniej niż ich odpowiednicy w Ameryce Północnej. Uwaga do tego tyczy się taka, że im większy ogród konopi, tym wcześniej musisz ją zebrać. Proste a tym samym logiczny myśleniem jest że jeśli uprawiasz jedną odmianę, wszystkie rośliny osiągną dojrzałość mniej więcej w tym samym czasie. W rozległych ogrodach zebranie każdej rośliny może zająć nawet tydzień. Więc jeśli uda ci się zebrać na czas ostatnie rośliny to wiedz, że potencjalnie są już zbyt dojrzałe.

Lata wstecz najlepszą marihuanę można było otrzymać tylko kilka tygodni po zbiorach, biorąc pod uwagę że była skrupulatnie suszona i peklowana. Natomiast na dzień dzisiejszy innowacje, takie jak hydroponika, pozwalają hodowcom rozwijać silne i wspaniałe rośliny konopi przez 12 miesięcy w ciągu całego roku. Lecz bez zwątpienia wszyscy koneserzy marihuany powiedzą ci, że nic nie przebije konopi uprawianych latem na zewnątrz i zbieranych jesienią, suszonych i peklowanych przez osiem tygodni tak jak to było zawsze.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl