Konopie Indyjskie – Faza Wegetatywna

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Wzrost wegetatywny rośliny oznacza jedno, cykl życia rośliny konopi, która jest zaprogramowana genetycznie a dokładniej wzrost łodyg oraz liści. W tej kwestii konopie nie różnią się od innych roślin żyjących na tym świecie ponieważ jak każda w fazie wegetatywnej rozwija system korzeniowy, liściowy i łodygi, aby zapewnić solidną podstawę na zdrowe kwitnienie. W kilku słowach wyjaśnimy na czym to dokładnie polega.

Faza wegetatywna występuje od 3 do 16 tygodni a czasami nawet dłużej, musisz wiedzieć że to bardzo istotne dla naszych konopi, ponieważ podczas trwania tego czasu roślina przyzwyczaja się do obecnego klimatu w postaci temperatury i wilgotności powietrza. Co więcej, medium w które im stworzyliśmy przede wszystkim zapuszczają korzenie, przyzwyczajają się do poziomu dwutlenku węgla oraz wszystkich składników odżywczych. Podczas tych dni następuje szybki wzrost naszych roślin. W pierwszych dniach fazy wzrostu wegetatywnej musimy dać sadzonką więcej miejsca dlatego trzeba je przesadzić do większych doniczek. W kolejnych dniach zauważysz jak główna łodyga wydłuży się a przestrzeń po między węzłami niesamowicie wzrośnie. Musisz wiedzieć, że dominy Indica będą rosły nie za wysokie, lecz mają tendencję do poziomego wzrostu natomiast odmiany Sativa wybijają mocno w górę tym, że cechuje je dużo mniejsze rozgałęzienie. Bardzo ważne jest by być świadomym tego że wszystko zależy od odmian, cykl światła czyli faza wegetatywna będzie się kończyć, gdy czas wystawiania na światło dzienne zostanie zmniejszone zgodnie z ich wymaganiami.

W kwestii uprawy outdoor zaczyna się podczas, gdy zmieniają się pory roku a dokładnie kiedy lato przechodzi w jesień. Z kolei w uprawie indoor charakteryzuje się to tym że harmonogram naświetlania należy zmniejszyć ręcznie, żeby wywołać przejście w fazę kwitnienia naszych roślin. Nasze konopie przejdą w tą fazę po naświetlaniu, które trwało 12 godzin po czym nastąpi 12 godzin ciemności.

Podczas wegetacji konopie są raczej mało wymagające, aczkolwiek na dzień dzisiejszy jak się tak przyjrzymy nie jest to już reguła ze względu na dużą ofertę na rynku hybryd. Zatem należy być świadomym tego, że takie hybrydy często były wyhodowane bez świadomości hodowców, więc trzeba się liczyć z ich dużymi wymaganiami.

Zaraz w pierwszych dniach po wykiełkowaniu naszych roślinek I kiedy ujrzymy je na oczy należy wiedzieć że żyją I rosną swobodnie przede wszystkim dzięki liścieniowi. A co to takiego? Jest to proces, który stanowi źródło wszystkich składników odżywczych w czasie rozwoju korzenia, rozwijającego się przez kilka dni zanim będzie możliwe pobieranie czegokolwiek ziemi.

Uwaga w tej sytuacji bardzo ważne jest by unikać w pierwszym tygodniu podawanie nawozów, odżywek czy jakichś innych substancji stymulujących wzrost!

Podlewanie w pierwszych tygodniach jest absolutnie bardzo ważne, natomiast zacząć należy dopiero w tedy kiedy roślina wykiełkuje (wyjdzie z ziemi). W kolejnych dniach bardzo ważne jest by ziemia była cały czas wilgotna, ale pilnujemy żeby woda nie pływała.

Nasze konopie zaczną pobierać jakie kol wiek składniki odżywcze z ziemi, w chwili kiedy osiągnie dojrzałość zauważysz bo pojawi się pierwszy poziom liści. W tym okresie dojrzałości sadzonki potrzebują głównie fosforu, wapnia i magnezu by wzmocnić korzenie oraz łodygi, będzie widoczne zmniejszać dopiero wtedy kiedy pojawią się kolejne liści. W tym momencie także bardzo ważną rolę zaczyna odgrywać fotosynteza, do której niezbędny jest chlorofil, do tego podstawą jest azot.

Nie możemy wspomnieć o fanie wegetatywnej w której można stymulować wzrost zapewniając optymalną temperaturę oraz wilgotność powietrza. Są dwa rodzaje które można wyróżnić a mianowicie pierwszy to indik/hybryd powinny oscylować w granicy 50-55% nie pozwalając. aby spadło po niżej 40% przy temperaturze 25-28°C, w tym wypadku hodowcy mogą kontrolować temperaturą za pomocą termometru a warunki mogą manipulować za pomocą różnych grzejników, klimatyzacji, nawilżaczy i osuszaczy.

Hodowcy korzystający z metody outdoor powinny być pod kontrolą 60-70% przy temperaturze 25-30°C w celu ochrony swoich roślin powinni budować zadaszenia by chronić przed zbyt mocnym słońcem.

Ostatnią, a jakże ważną kwestią w fazie wegetatywnej jest korzystanie z wielu różnych treningów, które pozwalają hodowcą kształtować rośliny.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl