Kiełkowanie Nasion Marihuany, Różne Sposoby

Opublikowane przez Gonzo Lepke w dniu

Po zakupie nasion konopi w grę wchodzi odpowiednie ich wykiełkowanie. A więc jak najlepiej kiełkować nasiona marihuany? W tym artykule przedstawimy różne sposoby kiełkowania nasion marihuany.

Kiełkowanie Nasion Marihuany, Różne Sposoby, Narkus

Niewątpliwie najważniejszą rzeczą przy kiełkowaniu są same nasiona konopi. Nasiona o złej jakości z pewnością wszystkie nie wykiełkują, a jak wykiełkują to nie dadzą Ci zadowalających wyników, przez co stracisz nie tylko pieniądze, ale i swój cenny czas. Nie żałuj funduszy na dobrej jakości nasiona, bo to jest podstawa dobrej uprawy. Przy wyborze nasion trzeba zwracać szczególną uwagę na to, jak duże wyrastają z nich rośliny, dla jakiej strefy klimatycznej są one przeznaczone i jakie mają działanie. Nie kupuj w żadnym wypadku nasion od niesprawdzonych dostawców.

Kiełkowanie nasion w wełnie mineralnej

Wełna mineralna to jeden z najlepszych materiałów o kiełkowania nasion marihuany i jest bardzo prosta oraz praktyczna w użyciu. Wystarczy umieścić nasiono w kostce z wełny mineralnej i zanurzyć w letniej wodzie o temperaturze pomiędzy 22-26°C. Możesz w wodzie najpierw rozpuścić ukorzeniacz, co przyspieszy wypuszczenie korzeni przez kiełki.

Ważną rzeczą jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza, dlatego warto też zaopatrzyć się w małe, domowe szklarnie do kiełkowania nasion. Są one dostępne w każdym sklepie ogrodniczym, a jeśli Wasze mamy mają ogródki, to na pewno same korzystają z takich wynalazków. Jeśli nie chcecie się wykosztowywać, to wystarczy wziąć plastikową tackę i nakryć ją plastikowym pojemnikiem po owocach, który ma też od razu dziury.

Tak przygotowane nasiona umieszczacie w ciemnym miejscu, którym panuje temperatura 22-26°C. Nie potrzeba im dodawać wody, gdyż ta ilość, którą zaabsorbowała wełna mineralna, w zupełności im wystarczy. Po upływie około 1-5 dni Twoje nasiona zaczną kiełkować. Bynajmniej powinny. Po upływie 4-14 dni z nasion widoczne będą długie na około 1cm kiełki. Jeśli tak jest, to weź kostki wełny razem z wykiełkowanymi nasionami i umieść je w doniczkach z ziemią i lekko je nią przykryj. Poczekaj aż rośliny wyrosną na wysokość 2-5cm nad ziemią i wtedy możesz je przesadzić do większych doniczek.

Kiełkowanie nasion w wilgotnym ręczniku papierowym

Aby wykiełkować nasiona marihuany w ręczniku papierowym, potrzebujesz dwa listki papieru, dwa talerze i wodę. Umieść ręczniki papierowe na talerzu i zalej je letnią wodą o temperaturze 22-26°C. Poczekaj aż ręczniki nasiąkną wodą i odlej jej nadmiar.

W odstępach 2cm od siebie, umieść nasiona pomiędzy ręcznikami papierowymi i zakryj drugim talerzem w ten sposób, aby nie dostawało się do środka światło. Odłóż talerze z nasionami do wykiełkowania w ciemnym i ciepłym miejscu o temperaturze pomiędzy 22-26°C.

Wadą tej metody jest to, że codziennie musisz kontrolować, czy ręczniki papierowe są jeszcze dostatecznie wilgotne, przez co narażasz nasiona na dostęp do światła, co nie jest dla nich optymalne. Jeśli zobaczysz, że ręczniki są suche, to wstrzyknij na nie, najlepiej strzykawką, trochę wody. Pamiętaj, ze ręczniki nie mogą być suche, ponieważ wtedy kiełek obumrze i będzie bezużyteczny.

Codziennie sprawdzaj nasiona i po około 1 do maksymalnie 14 dniach zaobserwujesz mały kiełek o długości 2-4mm. Napełnij doniczki ziemią i wyciśnij w niej palcem dołek na głębokość 5-10mm i umieść w nich wykiełkowane nasionka. Pamiętaj, że w jednej doniczce umieszczasz jedno nasionko, najlepiej kiełkiem do dołu, i przykryj ostrożnie odrobiną ziemi.

Zwracaj uwagę na to, aby ziemia była lekka i luźna. W momencie, gdy będzie za bardzo zbita i nasionko będzie przyduszone, zwolni to proces jego dalszego wzrostu i może nawet obumrzeć. Tak przygotowane doniczki umieść pod lampami, naświetlając je przez 18-24 godzin dziennie. Ziemię należy utrzymywać w lekkiej wilgoci poprzez ostrożne i regularne podlewanie. Idealna temperatura środowiska sadzonek powinna wynosić pomiędzy 22 a 26°C. Odczekaj, aż rośliny wyrosną około 2-5cm ponad ziemią, zanim przesadzisz je do większych doniczek.

Kiełkowanie nasion bezpośrednio w ziemi

Ta metoda ma jedną, szczególną zaletę, gdyż nie ma potrzeby przesadzania rośliny. Zanim włożysz nasiona do ziemi, żeby wykiełkowały, umieść je na godzinę do szklanki z wodą zmieszaną z ukorzeniaczem. Zwracaj uwagę na to, aby stosować jak najlepszej jakości ziemię. Najlepsza będzie taka, która zawiera już składniki odżywcze i ma poziom pH pomiędzy 6,5-7,5.

Umieść w każdej doniczce ziemię, ale jej nie przygniataj. Ziemia ma być luźna, aby prawidłowo przepływało przez nią powietrze oraz woda ze składnikami odżywczymi, a korzenie miały miejsce na swobodny rozwój. W każdej doniczce zrób palcem wgłębienie na 5-10mm i w każdej doniczce umieść po jednym nasionku.

Regularnie polewaj swoje nasiona i nie dopuść do tego, aby ziemia była całkowicie sucha. Nasiona w ziemi kiełkują po około 4-10 (maksymalnie 20) dniach. Za duża ilość wody też nie jest dobra, ponieważ wtedy nasionko może zgnić.

Kiełkowanie nasion w wodzie

Kiełkowanie nasion w wodzie to chyba najszybszy sposób. Umieść nasionko w szklance, misce, albo jakimkolwiek pojemniku z letnią wodą. Umieść je w temperaturze pokojowej w ciemnym miejscu. Odczekaj 24h. W tym czasie skorupka nasionka powinna pęknąć i wypuścić mały korzonek.

Codziennie sprawdzaj nasionka do momentu, aż kiełek osiągnie długość 2-4mm. Potrwa to 1-5 do maksymalnie 14 dni. Napełnij doniczki ziemią i palcem zrób w nich dołek na 5-10mm. Wyjmij ostrożnie wykiełkowane nasionka z wody i umieść je w ziemi, ostrożne je nią przykrywając. Nie przygniataj ziemi. Ma ona być lekka, w innym przypadku spowolnisz wzrost swoich roślin.

Umieść swoje rośliny pod lampami i naświetlaj przez 18-24 godzin dziennie. Regularnie podlewaj swoje rośliny, nie dopuść jednak ani do przelania ani do wysuszenia ziemi. Odczekaj, aż rośliny wyrosną na około 2-5cm ponad ziemię. Wtedy też możesz je przesadzić do większej doniczki.

Kiełkowanie Nasion Marihuany, Różne Sposoby, Narkus


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © Narkus.pl