Jaka Jest Różnica Między Odmianą Amnesia a Amnesia Haze?

Opublikowane przez Maria Lewacka w dniu

Amnesia i Amnesia Haze to dwie odmiany, które są bardzo często palone, uprawiane i omawiane na scenie konopnej. Wielu jednak zadaje sobie pytanie, czy jest to jedna i ta sama odmiana, czy raczej dwie różne odmiany? Na wstępie możemy zdradzić, ze są to różne odmiany, a ich poszczególne cechy opisujemy poniżej.

Wyśmienita Amnesia

Absolutny numer #1 oryginalnej Amnesii istnieje tylko w postaci cennego klona. Pierwotna roślina, której nadano imię Amnesia, została starannie wyizolowana z wyhodowanych kilkunastu roślin marihuany w Holandii. W celu ich uzyskania wcześniej skrzyżowano ze sobą odmianę Enemy of the State oraz Neville’s Haze. Celem było stworzenie rosnącego i długotrwałego haju sativy ze strony Nevillesa z akcentacją ciała i szybszym dojrzewaniem indicowego Enemys.

Fenotypowe siostry, które uzyskano, wzbudzały zachwyt swoją niezwykłą wagą, porywającymi smakami i dodatkową siłą. Roślina, która stała się Amnezją, z pewnością wyróżniała się na tle reszty tłumu. Była najbardziej psychoaktywna. Wykazywała wyjątkowy zapach i była najmniej kłopotliwa w uprawie. To właśnie ta roślina, która stała się mistycznym klonem.

Nasiona Amnesia, które są obecnie dostępne, to oryginalna Amnesia skrzyżowana z Neville’s Haze. Wytwarza ona dwa fenotypy – krępą i szybszą indicę oraz szczuplejszą sativę. Amnesia jest standardowym nosicielem współczesnej puli genów. Zdobyła liczne puchary, a jako rodzic stworzyła hybrydy, które do dziś zdobywają główne nagrody.

Niepowtarzalna Amnesia Haze

Amnesia Haze istnieje w formie ustabilizowanych genetycznie nasion, które generują dwa fenotypy, z których oba są zdominowane przez sativę. Jeden z nich jest silniejszy i wyraża silniejsze cechy wzrostu indica. Drugi ma bardziej wdzięczną i tradycyjną sylwetkę sativy.

Podstawowy zarys właściwości odmiany Amnesia Haze jest podobny do oryginalnej Amnesii. Zawiera ona w sobie niezwykłe geny sativ, w tym przypadku laotańskich, jamajskich i hawajskich, które nie miałyby szans dojrzeć poza strefą, gdzie panuje długie lato i łagodne zimy, jak ma to miejsce w strefie międzyzwrotnikowej, które zostały skrzyżowane z niesamowitą i równie zdumiewającą Indicą, w tym przypadku Afgani, starając się skrócić okres kwitnienia i dojrzewania oraz opanować niektóre problemy wysokościowe.

Gęste bulwy kwiatowe i nadmierna produkcja lepkich trychomów czynią tę odmianę ulubioną do produkcji haszyszu i są powodem, dla którego zdobyła wiele nagród Cannabis Cups.

Nosa Nie Oszukasz

Amnesia Haze ma profil terpenowy zdominowany przez terpinoleny, którym kardamon i majeranek zawdzięczają swój słodki zapach. Prawie w równych ilościach zawiera humulen, czyli gorzko pachnący olejek, który nadaje dojrzałemu chmielowi surowy, mrowiący w nosie, limonkowy, cytrusowy zapach kwiatów. Kombinacja ta dopieszcza nosy wszystkich koneserów.

Dominującym terpenem w Amnesii jest mircen, który nadaje dzikiemu tymiankowi, drzewu ylang ylang i liściowi laurowemu kwiatowy, ale nie cytrusowy zapach. Kompozycja jest urozmaicona ocimenem, który dodaje pikantnej sugestii goździka i jest doceniany przez perfumiarzy za przyjemny i odurzająco ziołowy aromat.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl