Jaka Jest Różnica Między Byciem Stoned a High?

Opublikowane przez Maria Lewacka w dniu

Istnieje ogromna ilość terminologii opisującej używanie i uprawę marihuany. Biorąc pod uwagę, że istnieje swoista subkultura marihuanowa, nie powinno to dziwić.

„Stoned” i „high” to dwa słowa, które często opisują stan po zapaleniu marihuany i mogą być również używane synonimicznie. Zanim będziemy kontynuować, musimy powiedzieć, że nie ma dobrego lub złego sposobu na opisanie doświadczenia z konopiami. Z pewnością nie sugerujemy, abyś poprawiał sposób, w jaki ludzie opisują to, co czują.

Jednak w użyciu potocznym zwykle są pewne różnice w tym, jak ludzie używają pojęć stoned i high – a oto ich wyjaśnienie.

Jak To Jest Być Stoned, Czyli Upalonym/Ukamieniowanym?

Ogólnie rzecz biorąc, to mamy nadzieję, że uczucie bycia ukamieniowanym w kontekście spożywania marihuany jest czymś pozytywnym. Jeśli nie, to może przesadziłeś z dawką? Jeśli zawsze czujesz się źle, powinieneś przemyśleć swoje nawyki związane ze spożywaniem konopi indyjskich.

Skoro już to wyjaśniono, jakie są ogólne cechy bycia ukamienowanym? Podsumowując, bycie stoned charakteryzują następujące cechy:

  • Relaks
  • Spokój
  • Lenistwo
  • Senność
  • Powolność

Jeśli paliłeś trawkę, prawdopodobnie rozpoznajesz te skutki. Stoned należy do ciężkiego spektrum upojenia – stąd też nazwa stoned – czyli ciężkiego jak kamień. Kiedy ludzie są w stanie ukamieniowania, są powolni, mają małe, czerwone oczy i mogą nie być w stanie do prowadzenia towarzyskiej rozmowy. W takim stanie upojenia konsumenci często są dosłownie przykuci do kanapy i nie są w stanie się ruszyć. Jak sama nazwa wskazuje, jest to stan, w którym ktoś praktycznie nie jest w stanie wstać z kanapy, bo swoje ciało odczuwa jako ciężkie jak kamień.

Ale w głębi duszy bycie stoned może być cudownym uczuciem, jeśli nie ma się zbyt wiele do zrobienia. Bycie stoned jest męczące, co jest częścią przyjemności, gdy dobrze trafi się z czasem. Jednak może to być dość problematyczne, jeśli musisz wykonać jakieś zadanie lub przeprowadzić poważną rozmowę. Najlepszym czasem na tego rodzaju upojenie są wieczory oraz bardzo leniwe dni, gdy nie mamy przed sobą wymagających zadań.

Jak To Jest Być Na Highu?

Bycie na haju należy do lżejszego spektrum upalenia. Kiedy ludzie są na haju, mają tendencję do posiadania większej energii i lepiej radzą sobie ze światem i innymi osobami wokół, co nie znaczy, że nie jest się trochę powolnym, ale przynajmniej będziesz w stanie prowadzić rozmowę. Oto niektóre z cech haju:

  • Rozmowność
  • Chichotanie
  • Naładowanie energią
  • Radość
  • Fascynacja otaczającym światem

Wchodzenie w haj ułatwia funkcjonowanie w codziennym życiu, chociaż nadal zalecamy korzystanie z niego tylko wtedy, gdy nie masz nic ważnego do zrobienia. Nadal będziesz pod wpływem narkotyków, ale nie utkniesz na kanapie.
Ale dlaczego właściwie jedna trawka sprawia, że jest się ukamieniowanym, a inna, że jest się na haju?

Indica vs. Sativa

Chociaż działanie marihuany zależy od wielu różnych czynników, takich jak chociażby sam konsument, set i settingu oraz innych czynników zmiennych, to niektóre gatunki marihuany powodują uczucie highu albo ukamieniowania.

Indica

Indica to gatunek konopi, która obejmuje takie odmiany jak doskonale znane Kush i Cheese. Te genialne odmiany charakteryzują się głębokim zapachem, a dzięki unikalnym profilom terpenowym i kannabinoidowym wywołują ciężkie efekty ukamieniowania. Ponieważ rośliny gatunku indica są często łatwiejsze i szybsze w uprawie, to z pewnością częściej mamy okazję natknąć się na marihuanę o genach indici lub z dominacją tego gatunku.

Sativa

Sativa z kolei kojarzy się z podnoszącym, energetyzującym upaleniem. Ten rodzaj marihuany wydaje się być twardy i szybki w działaniu i sprawia wrażenie, jakby się było naćpanym. Ale tylko dlatego, że te odmiany są energiczne, nie powinieneś zakładać, że nie mogą sprawić, że poczujesz się niesamowicie odurzony – sativy mogą być niezwykle silne.

Dlaczego sativy powodują takie skutki? Nie jest to do końca jasne, ale jedna z teorii mówi, że sativy zawierają więcej terpenu o nazwie mircen (odpowiedzialnego za pikantne aromaty mango), co może pozwolić THC na szybsze pokonanie bariery z krwiobiegu do mózgu, co z kolei prowadzi do różnych efektów.

W rzeczywistości różnice między indicą i sativą są niezliczone i bardzo złożone.

Niezależnie od tego, czy jesteś na highu czy też stoned, zawsze możesz posunąć się o krok za daleko, a wtedy nie jesteś w stanie się ani poruszać ani bawić – a przynajmniej nie masz na to ochoty!

W najgorszym wypadku można przesadzić do tego stopnia, że można doświadczyć tak zwanego green-outu, co oznacza, że można nawet poczuć się źle i zwymiotować. Szczególnie u początkujących konsumentów jest to niemalże nieuniknione.

Chociaż nie da się przedawkować marihuany, to można zdecydowanie przesadzić z jej ilością i jest to możliwe przy wszystkich metodach konsumpcji, jednak najbezpieczniejsze jest stosowanie bonga.

Stoned Lub High: Przekonaj Się Sam

Bycie na highu, ukamieniowanym a nawet przesadzenie z marihuaną ma swoje zalety i wady. Koniec końców, ważne jest, abyś był w dobrym miejscu, z dobrymi ludźmi i odczuwał jak najmniejszą presję. Dobry Set i Setting jest tutaj z pewnością decydujący.

Jeśli te warunki będą spełnione, będziesz mógł dowiedzieć się, jakie są różnice między byciem na highu a byciem stoned.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl