Jak Sadzić Marihuanę, Czyli Konopie Indyjskie?

Opublikowane przez Gonzo Lepke w dniu

Pierwszym etapem rozpoczęcia uprawy konopi jest zakupienie nasion marihuany w sprawdzonym sklepie a później ich wykiełkowania. Z etapem kiełkowania początkujący hodowcy mają najwięcej problemów. Jest to spowodowane dezinformacją jaka jest w internecie. Po prostu każdy pisze co chce i w ten sposób tworzy się milion teorii jak wykiełkować nasiona.

W przypadku kiełkowania pestek growerzy proponują zastosowanie metod opisanych w naszym artykule pod tytułem: Kiełkowanie Nasion Marihuany, Różne Sposoby. Najczęściej stosowaną metodą kiełkowania nasion jest sposób w wilgotnym ręczniku papierowym. Można rozważyć również kiełkowanie na wełnie mineralnej. Po wykiełkowaniu nasion, przychodzi czas na sadzenie. Sadzimy je do ziemi kiełkiem do dołu na głębokość maks 0,5cm i mamy wybór, można umieścić je w ziemi w doniczce torfowej i wrzucić pod lampy, a kiedy sadzonki podrosną, umieścić je wraz z doniczkami torfowymi w większych donicach. Można także umieścić kiełki od razu w większych donicach, przez co nie będzie potrzeby przesadzania. Kiedy umieści się konopie w większych donicach, od razu wstawia się je pod lampy, zresztą tak jak w przypadku doniczek torfowych. Można zastosować na początek pięciolitrowe doniczki i później przesadzić rośliny, bądź od razu użyć większych, 10-15 litrowych, w których pozostawi się rośliny już do końca. Można z tych większych przesadzić z czasem krzewy do jeszcze większych, w zależności od wielkości posiadanego growboxa. Przy tym cały czas obserwuje się rośliny i to, czy korzenie wychodzą poza donicę.

Pod lampami trzyma się sadzonki na odpowiedniej wysokości. Przydaje się tam termometr. Jeżeli temperatura przy sadzonkach jest za wysoka (powyżej 25°Celsjusza), podnosi się lampę wyżej. W zależności od rodzaju stosowanych lamp zachować należy odpowiednią wysokość. Przy świetlówkach to ok. 10 centymetrów. Przy lampach HPS to co najmniej 20 cm (w zależności od mocy, wentylacji, cooltube). Im mocniejsza lampa, tym musi wisieć wyżej, by nie popaliła szczytów roślin.

W tym okresie lampy będą ustawione na całodobowe naświetlanie. Po ok. pięciu dniach pokażą się sadzonki. Kiedy na roślinach pojawi się druga partia liści, hodowca może przełączyć naświetlanie na 18/6 (18 godzin naświetlania, 6 nocy). Od tego momentu można uważać, że to koniec procesu kiełkowania i rozpoczyna się wzrost wegetatywny.

Na tym zakończymy dzisiejszy artykuł, gdyż żeby opisać cały cykl uprawy marihuany, artykuł musiał by być bardzo długi. Zapraszamy do obserwowania naszego bloga w którym będziemy publikowali między innymi artykuły na ten temat. Polecamy również profesjonalny blog o uprawie konopi indyjskich: UprawaKonopi.com


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl