Jak Przycinać Rośliny Konopi, aby Uzyskać Duże Plony

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Przycinanie ma zasadnicze znaczenie dla poprawy jakości i wydajności roślin konopi aczkolwiek uznaje się ja za nie koniczną. Robi się to jednak by utrzymać porządek w liściach czy gałęziach. Ta czynność jest dość intymna po między ogrodnikiem a rośliną, która pozwala dokładnie się im przyjrzeć i sprawdzić ich stan zdrowia.

Uzasadnione odcięcie pewnych elementów rośliny może wydawać się co nie którym dziwne, ale te części nie wytworzą wysokiej jakości pąków, bo nie otrzymają odpowiedniej ilości światła – zostają zacieniowane przez pąki i liście rosnące powyżej. Odcięcie gałęzi pozwoli roślinie przekierować swoją energię i zasoby do wysokiej jakości pąków, które otrzymają dużo światła. Jednak w przypadku przycinania liści konopi zalecamy dużo ostrożności oraz rozwagi ze względu na to, że liście prowadzą proces fotosyntezy i co więcej są źródłem pożywienia Twoich roślin. Dlatego ostrzegamy nieumiejętne lub zbyt mocne pozbawienie krzak zielonych zdrowych liści będzie negatywnie oddziaływać na roślinę.

Jeśli chcesz to skup swoją całą uwagę na przycięcie żółtych, suchych oraz martwych liści na roślinie – nie mają one pożytku i tylko marnują zasoby rośliny poprzez to że nie pełnią swoich funkcji, gdyż przekazują chlorofil do innych części konopi . Przycinanie wykonuje się także przez to że tworzy otwartą przestrzeń w środku rośliny, umożliwiając swobodny przepływ powietrza i wpuszczając światło głębiej, dzięki czemu roślina jest żywa i zdrowa. Aczkolwiek z mojego doświadczenia lepiej pozostawić zdrowe liście w spokoju a lepiej wykonać np. trenig LST który na pewno nie jest tak stresujący roślinę.

Na co zwrócić uwagę podczas przycinania

Wysokiej jakości pąki rosną tam, gdzie roślina otrzymuje dużo światła słonecznego i przepływu powietrza, szczególnie na szczycie rośliny.

– Nisko położone gałęzie, które otrzymują mało światła słonecznego
– Liście obumierające z powodu braku światła
– Pąki, które są nisko i nie otrzymują dużo światła

Podczas wczesnych stadiach wzrostu roślina jest na tyle mała i wąska, że większość liści otrzyma dużo światła słonecznego. Przycinanie krzewu zacznij, w momencie kiedy zacznie nabierać krzaczastego kształtu, i kontroluj ten krzaczasty wzrost. Gdy roślina rośnie i zarasta, zaczyna nabierać kształtu i definiować baldachim. Dzięki temu poczujesz, gdzie będą rosły wysokiej jakości pąki, dzięki czemu będziesz mógł rozpocząć przycinanie niepotrzebnych części rośliny. Od tego momentu do około 3-4 tygodni fazy kwitnienia możesz intensywnie przycinać rośliny.

Jeśli Twoje rośliny są już w fazie kwitnienia i chcesz zaprzestać przycinania zatem bądź przygotowany, że może to spowodować, iż roślina zacznie ponownie produkować wzrost wegetatywny, prowadząc w konsekwenciji do zmniejszy wielkość i jakość plonów.

Jak przycinać rośliny konopi

Nim zabierzesz się do przycinania swoich roślin pamiętaj, że każda ingerencja powoduje duży stres i konopie mogą doznać szoku. Więc bądź bardzo ostrożny! Po czym chwyć nożyczki do przycinania, i zacznij pracę przy małych gałęziach i liściach. Następnie trzymaj w pobliżu dodatkową parę by z większą siłą, ścinać większe gałęzie. Konieczne jest aby nożyczki były utrzymane w sterylnych warunkach dzięki temu roślina będzie zdrowa i zapobiegnie infekcjom i uszkodzeniom. Czego oczywiście byśmy nie chcieli. W pierwszej kolejności usuń duże gałęzie. Pozwoli ci to zrobić dokładne rozeznanie w zrobieniu miejsca przed rozpoczęciem bardziej szczegółowej pracy. Zacznij od gałęzi na dnie rośliny. Nie otrzymają wystarczającej ilości światła słonecznego i nigdy nie staną się w pełni rozwiniętymi pąkami. Odetnij gałęzie, które wyrastają na środek rośliny, celem przycinania jest przekazania energii dla głównych szczytów. Te gałęzie będą zacienione, a także nie rozwiną pełnych pąków. Przycinaj małe lub umierające gałęzie lub liście nie wahaj się ich przycinać przy głównej łodydze. Dzięki temu cała ta energia jaka jest w roślinie zostanie przekazana tylko i wyłącznie do głównych i mocnych szczytów.

Kilka dni po przycięciu, Twoje rośliny powinny przejść gwałtowny wzrost – otwarta przestrzeń pozwoli na dopływ dodatkowego światła do rośliny.

Przycinanie roślinę i kierować tam, gdzie umieszcza swoją energię. Pamiętaj, przycinanie to świetna okazja, aby być w ogrodzie i obserwować, jak radzą sobie Twoje rośliny. Poświęć ten czas na obserwację swoich roślin i przeglądu ich ogólnego stanu, wyszukując szkodniki, niedobory składników odżywczych i problemy z glebą.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl