Hiszpański Rząd Przygotował Projekt Ustawy o Medycznej Marihuanie

Opublikowane przez Maria Lewacka w dniu

W naszym kraju w kwestii marihuany nic się nie dzieje, więc zerknijmy bardziej na zachód. Kilka dni temu nastąpiło kolejne opóźnienie w niemieckim procesie legalizacji marihuany jako środka rekreacyjnego. Projekt ustawy nie został przedłożony w 2022 roku, jak wcześniej przyjęto, ale jako nowy termin został ogłoszony koniec marca 2023 roku. Również w Hiszpanii trwają prace nad nową ustawą, która reguluje status stosowania konopi indyjskich w celach medycznych.

Ministerstwo Zdrowia i AEMPS Tworzą Przepisy Prawne

Jak ogłosił rząd Hiszpanii w grudniu 2022 roku, Ministerstwo Zdrowia tego kraju pracuje obecnie nad projektem ustawy, która ma na celu określenie ramowych warunków stosowania marihuany w medycynie. Hiszpańska Agencja Leków i Produktów Zdrowotnych AEMPS również pracuje nad dostosowaniem odpowiednich przepisów. Od samego początku ma to na celu zapewnienie jakości produktów leczniczych z konopi indyjskich, a tym samym jak najlepszej ochrony zdrowia.

Stosowanie Medycznych Konopi Indyjskich Ograniczone Do Niektórych Chorób

Tylko niektóre choroby i objawy będą uprawniać do używania medycznej marihuany. Przede wszystkim powinny to być stwardnienie rozsiane, niektóre formy padaczki, skutki uboczne chemioterapii i endometrioza. Przewlekły ból związany z poważnymi chorobami może być również leczony konopiami indyjskimi. Jednakże przepisy powinny być również otwarte na rozszerzenie stosowania medycznych konopi indyjskich na inne wskazania terapeutyczne, jeżeli jest to uzasadnione dowodami naukowymi.

Nie Należy Faworyzować Konsumpcji Rekreacyjnej

Ponieważ w Hiszpanii stosuje się stosunkowo luźne podejście do konopi indyjskich, łatwo zapomnieć, że roślina ta nigdy nie została w tym kraju zalegalizowana. Handel, posiadanie i konsumpcja są w rzeczywistości niedozwolone, ale używanie we własnych czterech ścianach, a tym samym w klubach konopnych, nie jest ścigane prawnie i w dużej mierze uważane jest za zdekryminalizowane. Według rządu hiszpańskiego, legalizacja marihuany jako leku powinna być ściśle przestrzegana, aby zwiększona dostępność nie sprzyjała dalszemu wykorzystywaniu tej rośliny jako środka rekreacyjnego.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl