Gdzie Kupić Nasiona Marihuany, Konopi?

Opublikowane przez Gonzo Lepke w dniu

Początkująca osoba szukająca sklepu z nasionami konopi, zadaje sobie pytanie gdzie kupić nasiona marihuany, czy też konopi (obie nazwy są poprawne), w jakim sklepie? Ktoś może powiedzieć w sklepie internetowym a gdzie. Nie jest to jednak takie proste, bo sklepów internetowych jest masę i ciągle przybywa nowych. Postanowiliśmy zająć się tym problemem, i po wykonaniu odpowiednich analiz rynkowych napisaliśmy ten artykuł, który z pewnością pomoże początkującym growerom znaleźć odpowiedni i przede wszystkim bezpieczny sklep.

gdzie kupić nasiona konopi, potocznie nazywanymi marihuany

Aktualnie rynek jest przesiąknięty różnymi sklepami. Wystarczy w google wpisać frazę: nasiona marihuany i mamy setki wyników. Ale czy google w jakiś sposób klasyfikuje jakość danego sklepu z nasionami konopi. Otóż nie i dlatego w żadnym wypadku nie sugeruj się wynikami google. Gdyż pozycja w google zależy tylko i wyłącznie od pozycjonowania tzw. SEO i nie ma nic wspólnego z tym czy dany sklep sprzedaje dobrej jakość nasion, ani też czy jest bezpieczny.

80% Sklepów z Nasionami Marihuany i Growshopów Znajduje się na Polskich Serwerach

Branża nasion konopi to specyficzny rynek, w którym obowiązują inne zasady bezpieczeństwa niż w innych branżach. Aktualnie sprzedażą nasion zaczęli się zajmować wszyscy, ktoś kto sprzedawał np. „gry” wszedł teraz w branże nasion marihuany, gdyż dowiedział się że są one legalne. Problem w tym że ktoś taki swój system sprzedaży oparł na takim samym systemie jak sprzedaż „gier”. Takich przypadków można mnożyć masę. Ostatnio znaleźliśmy na jednym z for internetowych o uprawie konopi indyjskich temat w którym użytkownicy tego forum zaczęli analizować gdzie znajdują się serwery sklepów z nasionami oraz growshopów (sklepy z akcesoriami do uprawy). Analiza była przerażająca, gdyż wynika z niej że 80% sklepów jest na polskich serwerach (tutaj link do tematu). Oczywiście sprawdziliśmy to również i wyszło nam to samo. Zawsze możesz sam to sprawdzić, korzystając z odpowiedniej strony do tego typu analiz takich jak np.: https://domeny.pl/whois.html


DNS odpowiada za lokalizację serwera. Celowo zostały zamazane dane sprawdzanej domeny.

A jak to się ma do pozyskania danych ze sklepów, które są na polskich serwerach? W Polsce pozyskiwanie danych z serwera czy też skrzynek email wygląda tak samo jak z pozyskiwaniem bilingów telefonicznych, czyli odpowiednie służy piszą wniosek do firmy hostingowej np. z powodu podejrzewania popełnienia przestępstwa przez klientów danego sklepu i firma hostingowa udostępnia dane. Po ostatnich zmianach prawa w Polsce nie wymaga to decyzji sądów (tzw. ustawa inwigilacyjna). Mało tego właściciel sklepu nawet nie wie że takie dane są pozyskiwane z jego sklepu czy skrzynki e-mail. Wiele sklepów twierdzi że kasuje dane, więc nikt nic nie pozyska. Problem w tym że we wszystkich firmach hostingowych działają systemy, które robią kopie zapasowe i to te kopie są udostępniane.

Fakt że 80% sklepów jest na Polskich serwerach może być szokiem nawet dla osób obytych w zakupach nasion. Mogą pomyśleć jak to, przecież kiedyś standardem było że sklep jest na zagranicznym serwerze. Tak było to fakt, ale ten standard nie istniej dla nowych sklepów. Właściciele nowych sklepów zlecają zrobienie sklepu dla agencji interaktywnych a te robią je po prostu na polskim serwerze. Właściciel się tym wcale nie interesuje ma swój sklep i tyle, który ma zarabiać. Mało tego wiele starych sklepów przeszło na polskie serwery. Zapytasz, ale dlaczego? Bo lepiej pozycjonuje się w Polskim google sklep, który ma lokalizacje, czyli serwer w Polsce. Tą zagrywką wiele sklepów, które miały rzekomo dobre opinię pokazało że mają gdzieś bezpieczeństwo swoich klientów, a jedynie liczy się dla nich tylko sprzedaż, i pozycje w google.

Czy na Pewno Sklepy Usuwają Twoje Dane po Zakupach?

Wiele sklepów również najzwyczajniej kłamie że usuwa dane i zamówienia po zakupach. Często można znaleźć w sklepie opcję rejestracji. W tej branży takiej opcji nie powinno być wcale, bo skoro sklep ma taką opcję to oznacza, że gromadzi dane na serwerze, nie ważne że zrobisz zakupy bez rejestracji, twoje zamówienie i tak zostanie w rejestrze. O gromadzeniu danych świadczy również fakt że wiele sklepów po złożeniu zamówienia rozsyła link do śledzenia, który prowadzi właśnie do sklepu. Więc logicznym jest że zamówienie nie zostało skasowane. Jeśli ktoś miał wizytę dziwnych panów po zakupie nasion marihuany, którzy powiedzieli: „my wszystko monitorujemy”, to już wiesz o jaki monitoring chodzi. Przypomnij sobie wtedy w którym sklepie kupiłeś swoje nasiona oraz w którym growshopie zakupiłeś akcesoria. I koniecznie zmień sklepy.

Jakość Nasion Konopi w Sklepach

Kolejną ważną kwestią jest jakość nasion, które kupimy. Przy kupnie nasion konopi nie można sugerować się ceną. Nie można szukać jak najtańszych nasion, to nie ta branża! Bo owszem można znaleźć nasiona bardzo tanie, ale co z tego jak nie będą one tym czym mają być. Czyli można kupić nasiona odmiany Auto Mazar za 38-40zł sztukę, ale można też kupić Auto Mazara za 16-20zł sztukę. Z tym że ten drugi tylko z nazwy będzie Auto Mazarem, a w rzeczywistości będzie nie wiadomo czym. Zawsze sprawdzaj kto jest producentem danej odmiany, którą kupujesz. Fenomenem polskiego rynku konopnego jest fakt że nowo powstały sklep ma od razu rzekomo swojej produkcji 100-150 odmian. Dziwne, gdyż takie firmy jak Dutch Passion swoje arsenały odmian tworzyły po 30 lat. A nowo powstały sklep nagle oferuje swojej produkcji, jako producent 100 szczepów. Jak to możliwe? Nie jest to możliwe. Działanie tego typu oszustwa jest proste. Są to tylko, często popularne nazwy odmian i opisy, a w rzeczywistości są pakowane i wysyłane przez sklepy jakieś nasiona F2 skupione od forumowego rolnika. Niestety tak to wygląda.

Sprzedaż Nasion Outdoor, Które nie Nadają się na Zimny Klimat

Kolejnym problemem rynku konopnego w Polsce jest sprzedaż niektórych odmian konopi z przeznaczeniem na outdoor (dwór), a które faktycznie nie nadają się na zimny klimat. Mimo że w opisie tych nasion jest jasno napisane przeznaczenie outdoor. Z czego to wynika? Wyżej opisaliśmy fakt że sklepy z nasionami marihuany są zakładane przez osoby nie mające pojęcia o zasadach obowiązujących w tym biznesie. I tutaj wychodzi kolejny brak wiedzy na ten temat. Albowiem jest tak że potencjalny nowy sklepikarz zakładając swój sklep kopiuje ofertę, opisy z zagranicznych sklepów, często Hiszpańskich. I przykładowo jakaś odmiana tropikalna nadającą się na ciepły Hiszpański klimat nie będzie się już nadawał na zimną wschodnioeuropejską strefę klimatyczną. Ale osoba zakładająca sklep bez odpowiedniej wiedzy nie będzie o tym wiedziała i skopiuje opis z tego Hiszpańskiego sklepu do swojego. Chyba nie musimy tłumaczyć co z tego wynika. Jest to klasyczny błąd, problem teraźniejszych sklepów.

Aktualnie powstają sklepy w których można znaleźć wszystko a zarazem nic. Dlaczego nic? bo przed kupującym, który wejdzie na taki sklep pojawia się oferta wszystkiego co jest na rynku, nie ważne czy coś jest na tropikalny klimat a nie nadaje się na zimy. W Polskich sklepach wszystko nadaje się na zimne strefy klimatyczne, nawet te tropikalne odmiany. Sklepy kopiują bezmyślnie oferty zagranicznych sklepów i producentów. Nie o to w tym chodzi. Omijaj takie molochy w których jest setki producentów i tysiące odmian, bezmyślnie skopiowanych z Hiszpańskich stron. Szukaj sklepów specjalistycznych, dystrybutorów, którzy specjalizują się w konkretnych odmianach od konkretnych producentów.

Poniżej mamy dla was zrzuty ekranu z tematu na forum internetowym. Z rozmowy wynika że pewien użytkownik kupił odmianę Ak47 (tą bez autofloweringu, nie auto), i mu w październiku zmarzła. Oczywiście osoba ta nie była świadoma że ta odmiana nie nadaje się na zimny klimat do momentu założenia tematu na forum.

W dalszej części rozmowy inny użytkownik, w tym wypadku akurat administrator poprosił o szczegóły odmiany, genetykę. W odpowiedzi user dodał opis nasion ze sklepu internetowego w którym je kupił.

Z tego opisu jasno wynika że sprzedawca wprowadził w błąd kupującego. Zamieścił na stronie swojego sklepu informację że ta odmiana nadaje się na outdoor, a faktycznie się nie nadawała. Widać to po jej genetyce, która jest zamieszczona w opisie: Columbian, Mexican, Thai & Afghani. Również udowadnia to temat z fora, gdzie na zdjęciu widać, że topom nawet nie udało się jeszcze w znaczący sposób rozwinąć. Tego typu sytuacja to powszechny problem w sklepach z nasionami konopi. Dlatego warto dobrze analizować ofertę, zwracając przy tym uwagę na genetykę danej odmiany.

Nasiona Marihuany z Aukcji i Ogłoszeń Allegro, OLX

Prawdziwą wylęgarnią oszustów są aukcje i ogłoszenia typu: Allego i OLX. Tam każdy może się zarejestrować i dać ogłoszenie, wysyłając kupującym choć by karmę dla papug, czyli nasion konopi przemysłowej z której nic dobrego nie wyrośnie. Osoby te robią tak, gdyż wykorzystują fakt że nie można nasion marihuany wysiewać w Polsce. Więc nawet jak ze sprzedanych nasion wyrosną konopie włókniste, to nikt nie może im złożyć reklamacji ani nic zarzucić, czy też gdzieś to zgłosić. Nigdy nie kupuj nasion na takich aukcjach! Dołóż parę złoty więcej i kup je w porządnym sklepie internetowym.

A Co Ze Sklepami Stacjonarnymi z Nasionami Konopi, Czy są Bezpieczne?

Polska to jeszcze kraj w którym nie czas na zakupy stacjonarne takich produktów. Polskie społeczeństwo nie dorosło jeszcze do tego typu działalności. W prawdzie jest sporo sklepów stacjonarnych z nasionami marihuany, ale wszystkie są pod ścisłą obserwacją służb i nie tylko. Nie oszukujmy się jest to idealne źródło pozyskiwania, wyłapywania użytkowników marihuany w Polsce. Wystarczy umieścić gdzieś w pobliżu kamerę. A w wielu przypadkach nie trzeba nawet takiej kamery umieszczać bo sklepy takie znajdują się w dużych miastach, gdzie jest miejski monitoring. Po za tym wracając do Polskiego społeczeństwa, które w większości przypadków nie toleruje marihuany, co za tym idzie będzie chciało tępić takie działalności. Może być sytuacja że znudzony emeryt z jakiegoś mieszkania na przeciwko, który właśnie ma swoje mieszkanie obok takiego sklep z nasionami, będzie robił zdjęcia, notował rejestracje samochodów, które tam podjeżdżają i podawał te informacje odpowiednim służbom, które chętnie je przyjmą. Dlatego odradzamy pojawiania się w pobliżu takich sklepów, gdyż nie wiadomo co się tam dzieje.

A Więc Gdzie Kupić Nasiona Marihuany (Konopi) – Podsumowując:

 • Szukając swojego sklepu nie sugeruj się wynikami google, nie mają one nic wspólnego z jakością sklepu, co za tym idzie czy w ogóle sprzedaje on prawdziwe nasiona konopi.
 • Sprawdź czy sklep, który znalazłeś nie jest przypadkiem na Polskim serwerze.
 • Jeśli sklep ma opcję rejestracji użytkowników to jest duże prawdopodobieństwo że cała sprzedaż, włącznie z zamówieniami jest zapisywana na serwerze. Olej taki sklep!
 • Nie szukaj jak najtańszych nasion, zawsze sprawdzaj kto je produkuje i kupuj je od wiarygodnych producentów takich jak: Dutch Passion, Royal Queen Seeds.
 • Dokładnie analizuj ofertę sklepu, niektóre odmiany mimo opisu w sklepie z przeznaczeniem outdoor, faktycznie nie nadają się na zimny klimat.
 • Pamiętaj że sklepy stacjonarne z nasionami marihuany mogę być pod obserwacją.

Jak widzisz ten artykuł zatytułowany: Gdzie Kupić Nasiona Marihuany, Konopi? jest poparty konkretnymi analizami i przykładami. Nie jest to rzucanie słów na wiatr w celu napisania czegoś co będzie widniało w google, ale ma na celu pokazania Ci jak przeprowadzić analizę sklepu oraz na co zwracać uwagę przy kupnie nasion cannabis. Dlatego mamy nadzieję że nasze wskazówki pomogą Ci znaleźć odpowiedni sklep oraz nakłonią Cię do jego analizy. A co za tym idzie twój zakup będzie bezpieczny i udany. W tym artykule, po odpowiedniej analizie, która jest nawet dla nas szokiem, ujawniliśmy wiele niewygodnych faktów o sklepach internetowych. Co za tym idzie będziemy mieli wrogów, gdyż sklepy tuszują takie fakty nakłaniając administratorów for internetowych do usuwania takich niewygodnych informacji. Ale z drugiej strony ocalimy wiele osób od przypału. Więc chyba było warto napisać ten artykuł.


5 komentarzy

Lolkol · 17 grudnia 2019 o 10:10

Mega przydatny artykuł dla miłośników wesołej roślinki. Niezła analiza sklepów z nasionami marihuany. Tyle informacji się dowiedziałem z tego artykułu. Narkus szacun! masz sporą wiedzę na ten temat. Pozdro

Bob budowniczy boxa · 22 grudnia 2019 o 23:02

A ja mam pytanie bo sprawdzam sobie sklep i pokazuje mi serwery nazw: ns1.dcsaas.net skąd mam wiedzieć gdzie jest ten serwer?

  Tomasz Niziołek · 24 grudnia 2019 o 10:05

  Wpisz sobie w wyszukiwarce google tą nazwę, czyli: ns1.dcsaas.net i poczytaj wyniki. W ten sposób znajdziesz firmę hostingową, która ma te serwery dns.

   Pale Weed · 26 grudnia 2019 o 15:37

   Siema. Te dnsy, które wskazałeś to system sklepowy Shoper z Krakowa i tam też jest serwer. Dużo firm korzysta z tego systemu sklepowego wraz z dołączonym do niego hostingiem. Może on się nadaje na zwykły sklep z butami, ale na pewno nie na sklep z nasionami marihuany, gdzie użytkownicy liczą na pełną anonimowość a co za tym idzie serwer za granicą.

Ganja farmer · 26 sierpnia 2022 o 09:25

W internecie jest masę artykułów zatytułowanych: gdzie kupić nasiona marihuany? czy też konopi, zwał jak zwał. Ale większość to typowe artykuły pod reklamę danego sklepu. Ten artykuł jako jedyny jest rzeczowy i faktycznie podpowiada gdzie kupić dobre pestki. Polecam przeczytać w całości.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl