Czym Jest Marihuana HHC?

Opublikowane przez Maria Lewacka w dniu

HHC to nowy kannabinoid, który staje się coraz bardziej popularny. Jednak heksahydrokannabinol jest bardzo nowy i dlatego istnieje wiele dezinformacji na temat jego legalności, skutków i bezpieczeństwa dla ludzkiego zdrowia. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest HHC, jakie są jego skutki i do czego służy.

Co To Jest HHC?

HHC lub heksahydrokannabinol jest kannabinoidem o działaniu podobnym do THC. Występuje naturalnie i w niewielkich stężeniach w kwiatowym rośliny Cannabis Sativa L, czyli w konopiach indyjskich oraz ich nasionach konopi, ale ze względu na jego niskie stężenie trudno jest go wyodrębnić.

Dlatego produkty HHC obecne na rynku są półsyntetyczne, ponieważ są wytwarzane laboratoryjnie z naturalnych kannabinoidów i ekstraktu z marihuany.

Chociaż HHC staje się w dzisiejszych czasach popularny, nie jest nowy. Kannabinoid ten został po raz pierwszy zsyntetyzowany w 1944 roku przez Rogera Adamsa, który stworzył ten związek poprzez dodanie cząsteczek wodoru do Delta-9-THC (tradycyjnego THC).

Jak HHC Jest Wytwarzane?

Obecnie większość producentów HHC stosuje metodę uwodornienia opracowaną przez Adamsa. Proces ten polega na mieszaniu ekstraktu z konopi bogatych w kannabinoidy z gazem wodorowym w zbiorniku pod ciśnieniem.

Aby wzmocnić i przyspieszyć ten proces uwodornienia, producenci heksahydrokannabinolu używają katalizatorów, dzięki którym reakcja chemiczna między kannabinoidami a gazem wodorowym jest znacznie szybsza.

Jakie Efekty Ma HHC?

HHC jest bardzo nowy na rynku, więc jego działanie nie jest jeszcze w pełni potwierdzone. Jednak producenci i sprzedawcy HHC stwierdzili, że ten kannabinoid silnie wpływa na nasze receptory CB1 i CB2, a wiązanie się z tymi kannabinoidami powoduje efekty podobne do efektów THC.

  • euforia
  • wahania nastroju
  • głód
  • zwiększenie przyjemności zmysłowej

Czy HHC Wywołuje High?

Tak, HHC powoduje high podobny do działania THC. Jednak w przeciwieństwie do Delta-9, HHC zwykle powoduje bardziej odprężające i pozbawione lęku działanie, które może powodować THC.

Należy zachować ostrożność podczas stosowania HHC, ponieważ konieczne są dalsze badania nad jego działaniem. Dlatego zaleca się zachować umiar, aby zapobiec przytłaczającej reakcji. Lepiej zacząć od małych dawek, aż znajdzie się odpowiednią dla siebie.

Jak Dawka HHC Jest Idealna?

Zalecana dawka HHC jest obecnie nieznana, ponieważ jest to kannabinoid, który jest naukowo badany i jest jeszcze za wcześnie, aby to powiedzieć. Są jednak użytkownicy, którzy zalecają umiarkowane stosowanie, ponieważ czasami efekt może być przytłaczający.

Jakie Są Zalety HHC?

Korzyści płynące z HHC nie są jeszcze w pełni udowodnione, ponieważ jest to bardzo nowy kannabinoid. Ale jego producenci i niektóre badania naukowe wskazują, że korzyści płynące z hexahydrocannabinolu są podobne do korzyści płynących z produktów bogatych w THC i CBD, takich jak Delta 8.

Istnieją badania, które twierdzą, że HHC ma 80% siły działania delta-9-THC. Oznacza to, że jest on znacznie silniejszy niż delta 8, więc jego korzyści są również większe.

Korzyści wynikające z zastosowania hexahydrocannabinolu obejmują:

Właściwości Przeciwzapalne

Choroby zwyrodnieniowe, takie jak osteoporoza, są powszechne w dzisiejszym społeczeństwie, a ich leczenie może być inwazyjne. Jednak według najnowszych badań naukowych heksahydrokannabinol i jego właściwości przeciwzapalne mogą być bardzo pomocne w leczeniu tego typu chorób.
Po badaniach na szczurach laboratoryjnych zaobserwowano, że stosowanie sprayu THC zmniejsza stan zapalny i intensywność bólu spowodowanego tego typu schorzeniami. Sugeruje to, że produkty HHC mogą pomóc działając przeciwzapalnie i przeciwbólowo w dotkniętych obszarach.

Właściwości Antybakteryjne

HHC ma właściwości antybakteryjne, które mogą być bardzo pomocne w pielęgnacji jamy ustnej. Badania sugerują, że ten kannabinoid może być skuteczny w leczeniu chorób przyzębia; choroba ta charakteryzuje się długotrwałym zapaleniem dziąseł, które może prowadzić do utraty zębów.

Czy HHC Jest Legalne?

Zakup HHC jest w Europie całkowicie legalny, o ile jego zawartość THC wynosi 0,1% i zgodnie z prawem europejskim komercjalizacja produktów z rośliny cannabis sativa L jest zawsze wtedy legalna, gdy te zawierają mniej niż 0,2% THC. Dlatego też zakup produktów z HHC w Europie jest całkowicie legalny.

Czy Testy Narkotykowe Wykazują Obecność HHC?

Do tej pory nie ma dowodów na to, że HHC nie jest wykrywalne przez testy na obecność marihuany. Dlatego też należy zachować ostrożność ze spożyciem produktów z HHC przed poddaniem się takiemu testowi. Jeśli zażywasz HHC a niedługo musisz przejść test na obecność narkotyków, poddaj się detoksowi.

Różnice Pomiędzy THC a HHC

Jeśli chodzi o strukturę chemiczną, THC i HHC są do siebie dość podobne. Jedyną różnicą jest to, że HHC składa się z węglowodorów wodorowych i dodatkowego sekwestracji dwutlenku węgla. Ponadto HHC posiada atom wodoru. Ważną zaletą nad składem chemicznym HHC jest to, że jest znacznie bardziej stabilny niż THC. Dlatego związek ten jest znacznie bardziej stabilny niż THC.

Czy Produkty z HHC Są Naturalne Czy Syntetyczne?

Mimo że HHC występuje w roślinie marihuany, to w bardzo małych ilościach. Na przykład, gdy THC jest utleniany, przez długi czas konwertuje do CBN, co prowadzi do niskiej zawartości HHC. Jednak uzyskanie w naturalny sposób HHC do wytworzenia produktów z jego zawartością jest to bardzo trudne, dlatego większość dystrybutorów uwodornia THC, aby uzyskać HHC.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl