Czy Musimy Dostarczać Tlenu Konopi Indyjskiej Podczas Uprawy? Część 2

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Wiemy już z części pierwszej jak ważna jest cyrkulacja powietrza, podczas uprawy konopi w pomieszczeniu. Brak kontroli, nad uprawą grozi naruszeniem roślin a co gorsze całkowitym jego zniszczeniem. Pokarzemy jak działać by przeciw działać takim sytuacją oraz jak możesz zwiększyć wydajność swojej uprawy.

Praktyczne przyrządy do cyrkulacji oraz wymiany powietrza

Wszystko co wymienimy poniżej nie jest Ci potrzebne wystarczy, że na wstępie określisz wielkość swojego pomieszczenia uprawowego. W sytuacji kiedy postawiłeś na mały namiot do uprawy z całą pewnością możesz pominąć przynajmniej połowy z listy. Zatem do dzieła; wyjaśnieniami i przedstawiamy listę:

Wentylator dolotowy: dostarcza powietrze bogate w tlen do przestrzeni uprawnej.

Wentylator wyciągowy: usuwa powietrze o niskiej zawartości tlenu.

Filtr z węglem aktywnym: konieczny, jeśli uprawiasz śmierdzące konopie i nie chcesz przyciągać uwagi sąsiadów.

Kanały wentylacyjne: Potrzebne do usunięcia zżutego powietrza bay dostarczyć świeżego.

Skrzynka akustyczna: Co to takiego ta skrzynka akustyczna?; Jej zastosowaniem jest redukcja znacznie powstałego hałasu powodowany przez wentylatory.

Wentylator sufitowy: Wieszasz go na sufeci jak sama nazwa wskazuje najlepiej między lampą a wierzchołkami twoich roślin. Wentylator sufitowy pomaga schłodzić warstwę gorącego powietrza, która gromadzi się w tym regionie.

Clip Fan: Mały wentylator, idealny do niedużych namiotów.

Oscylacyjny wentylator stojaka: umożliwia równomierną dystrybucję powietrza.

Wentylator podłogowy: Pomaga w recyrkulacji obszaru przy podłodze. Generalnie tylko te z dużym obszarem upraw potrzebują tego urządzenia.

Osuszacz: Pomaga zmniejszyć wilgotność w pomieszczeniu.

Nawilżacz: Zwiększa poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Termohydrometr: Mierzy temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu.

Jak widać lista okazuje się być długa, natomiast jak pisaliśmy wcześnie nie jest konieczne kupowanie wszystkiego, gdyż do małych namiotów większość jest zbędna. Określenie wielkości uprawy jest bardzo ważne by nie narażać się na zbędne koszta. Ten proces jest dość skomplikowany dla zwykłego śmiertelnika a dokładnie mówiąc nowicjusza. Zatem zachęcamy spokojnie przeczytanie i zapoznanie się z poniższymi informacjami.

Tlen rozpuszczony (DO) pochodzi głownie z atmosfery oraz niekiedy z procesów fotosyntezy roślin wodnych w przypadku uprawy konopi odnosi się do poziomu nasycenia wody tlenem. Zatem im więcej O2 w wodzie możesz spodziewać się lepszej kondycji korzeni roślin marihuany. Dochodzi do procesu wydychania przez rośliny pary wodnej, tlenu i składników odżywczych. W niezwykły sposób doprowadza że rośliny się schładzają poza tym jest w stanie zmniejszyć ciśnienie. W ten sposób zapewniając stały dopływ wody i składników odżywczych z systemu korzeniowego.

Duża ilość tlenu, w tym środowisku pozwala korzenią pobierać większą ilość składników odżywczych. Z kolei O2 pomaga zapewnić energię metaboliczną konieczną do ściągania składników odżywczych. Wynikiem tego jest większa masa korzeni i zdrowsze korzenie.

Zaniknięcie tlenu podziała w odwrotny sposób, czyli zmniejszy dochodzenie wody i potrzebnych do prawidłowego rozwoju składników odżywczych. Rośliny niezwłocznie zaczną zmniejszać swój wzrost i zaczną więdnąć spowodowane stresem cieplnym.

Temperatura wody

Temperatura wody poniżej 18 stopni C powoduje że roślina konopi jest narażona na zmniejszą aktywność metaboliczną. Z kolei za wysoka temperatura maże doprowadzić do tego, że korzenie zgniją, dlatego dopilnuj do optymalnej, czyli 24 stopni C. Podczas karmienia roślin sensowne jest stosowanie wody o temperaturze pokojowej.

Podsumowanie

Kiedy dojdziesz do końca, ostatecznie twoja uprawa powinna rozwijać się dobrze, bez potrzeby zwiększania poziomu rozpuszczonego tlenu w wodzie. Tym czasem doświadczeni hodowcy, że zwiększenie DO w wodzie, którą dostarczają swoim roślinom, jest czynnikiem różnicującym.

Jeżeli jednak nie zamierzasz prowadzić hodowli komercyjnej możesz sobie wiele z tego odpuścić i przyjąć te wiadomości, by wzbogacić wiedzę na temat hodowli konopi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl