Czy Łodygi Marihuany Można Palić?

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Jak sądzę większość pasjonatów marihuany wiedzą, że łodygi jedną z częścią rośliny konopi indyjskiej, która zawiera bardzo małą ilość THC. Mimo wszystko, znajdą się tacy co nie są gotowi tak po prostu jej wyrzucić i zastanawiają się nad jej zapaleniem. Technicznie rzecz biorąc, nie powinieneś tego robić, choć znajdzie się wielu użytkowników, którzy będą mieć odmienne zdanie w kierunku.

Ze względu na to, że w łodygach nie ma za wiele THC, nie ma sensu ich palić. Ale mało tego, pędy podczas palenia mogą wywołać bóle głowy, nie wspominając o tym, że smakują tragicznie. Odważni decydujący się na ten krok po zapaleniu porównali to do zapalenie czegoś w typie papieru ściernego. Dlatego, osoby cierpiące na migreny i bóle głowy powinny szczególnie trzymać się z daleka od łodyg, ponieważ mogą pogorszyć objawy i je przedłużyć. Mówi się, także o tym że negatywnie mogą wpływać na funkcje poznawcze i koncentrację.

Lecz, to nie wszystko podobno praktykowanie takiego sposobu palenie jest bardzo szkodliwe dla żołądka i układu pokarmowego, powodując nudności, wymioty i ból brzucha. By osiągnąć choćby niewielki efekt odurzenia THC, paląc same łodygi musiał byś palić ich naprawdę bardzo dużo co z pewnością nie wpłynie dobrze na twoje płuca. Pewne jest też to, że Twój układ oddechowy ucierpi z powodu dymu, który wdychałeś. Chorzy na POChP oraz astmę są na to szczególnie narażeni, ale nawet zdrowi ludzie będą mieli problemy z oddychaniem po wypaleniu kilku łodyg.

Tak więc, aby odpowiedzieć na pytanie, czy możesz palić łodygi chwastów, tak, możesz, ale naprawdę nie powinieneś. Zamiast ich palić, oto kilka innych zastosowań łodyg. Możesz zrobić z nich herbatę, dekarboksylując łodygę i ją z mieląc. Gotuj przez chwilę w wodzie na małym ogniu i dodaj do ulubionej herbaty. Inne zastosowania obejmują robienie papieru konopnego, tkanie koszy, robienie miejscowych marihuany, a nawet używanie ich jako szaszłyków do kebabu. Nawet jeśli nie masz umiejętności lub czasu, aby to zrobić, pamiętaj, że łodygi są dla ciebie złe i nigdy nie powinieneś ich palić. Może wydawać się to marnotrawstwem, ale rzucanie nimi jest najlepszą opcją.

Teoretycznie można palić choć praktycznie nie powinno, jednak znajdą się osoby którym zostają łodygi marihuany i wykorzystują je mieląc i dodać do jointa lub miski świeżej marihuany. Niby jest to dodatkowy zastrzyk THC, ale szczerze nie wiele się to zda do całości. Dlatego uważamy, że mieszanie nawet ich ze świeżymi kwiatami konopi, różnicę, jaką to robi, z pewnością nie powali cię na kolana i nie będzie warta twojej uwagi.

Natomiast, w tym momencie należało, by zadać pytanie czy warto zbierać łodygi konopi indyjskiej do innych celów?

Oczywiście, że tak ponieważ użytkownicy marihuany, którzy nie chcą najzwyczajniej na świecie marnotrawić łodyg, mogą je oszczędzać do zupełnie innych celów. Rzekomo nie chcesz wyrzucać resztek zioła, nawet jeśli jest to najgorsza jej część. Tym bardziej, że po jakimś czasie możesz zostać z dość pokaźnym zapasem takich odpadów i wtedy z pewnością przyjdzie Ci na myśl czy możesz je jakoś wykorzystać?!

Pamiętaj, że są osoby które bez celo nie zbierają łodyg konopi mimo że nie są do palenia ponieważ, istnieje wiele zaskakująco użytecznych sposobów wykorzystania tych odpadów. Nasze sugestie dotyczą tego jak możemy wykorzystać je do innych rodzajów produktów by nie zmarnować chociażby tej minimalnej ilości THC.

Poniżej, pokażemy dwa główne warianty wykorzystania łodyg konopi w domowym zaciszu.
Okazuje się, że pierwszym i oczywiście najlepszym sposobów wykorzystania łodyg konopi jest dodanie ich do masła konopnego. Cannabutter jest wytwarzany przez nasycanie masła dekarboksylowanymi konopiami indyjskimi, dzięki czemu ma silne działanie THC. Tak przygotowany produkt możesz wykorzystać na wieloraki sposób od zwyczajnych kanapek po wypieki a wszystko, żeby twoje ulubione potrawy osiągnęły euforycznego kopa.

Wytwarzanie masła przy wykorzystaniu łodyg konopi obejmuje praktycznie ten sam proces, co zwykłe masło konopne. Najpierw musisz zdekarboksylować łodygi w piekarniku, a następnie gotować je z masłem przez kilka godzin. Tłuszcze w maśle zwiążą się z THC zawartymi w łodygach, następnie powstałą miksturę przecedzamy w celu oddzielania łodyg, nalewamy do pojemników i wkładamy do lodówki.

Drugim sposobem o którym chcemy wspomnieć, aby cieszyć się wykorzystanymi w dobry sposób łodygami z konopi jest zwyczajna herbata. Cannabis Tea jest w stanie zaoferować jeden z najlepszych sposobów spożywania marihuany dla pewnej grupy osób, ponieważ nie tylko uzyskasz przyjemne efekty euforyczne i korzyści z marihuany, ale także uzyskasz naturalne dobrodziejstwa z herbaty.

Sposób przygotowania jest niezwykle prosty pierwszą czynność zacznij od ugotowania dwóch szklanek wody w małym garnuszku następnie dodaj troszkę masła jako środka wiążącego. Kolejnym krokiem, który należy wykonać po zagotowaniu wody to rozdrobnienie przygotowanego materiału w postaci łodyg i dodanie go do wody później pilnuj mieszając przez około 15 minut. Po tym czasie zdejmij mieszankę z ognia, przecedź przez filtr. Możesz dla urozmaicenia dodać torebkę z herbatą lub herbatę z luźnych liści, aby stworzyć orzeźwiającą filiżankę herbaty z konopi indyjskich.

Krótkie podsumowanie

Pytanie, zadane w tym artykule „Czy Łodygi Marihuany Można Palić”? Technicznie rzecz biorąc, to tak. Dlatego, jeżeli masz zapas resztek łodyg marihuany, możesz je zmiażdżyć i dodać do jointa lub bonga, aby dodać dodatkowego zastrzyku THC. Ale należało by zadać sobie pytanie czy jest to konieczne skoro, łodygi nie dadzą ci dużo więcej dodatkowego THC a wręcz przeciwnie bo możesz otrzymać ostry i nieprzyjemny haj.

Na szczęście są inne sposoby na wykorzystanie łodyg marihuany. Jak pisaliśmy wyżej możesz śmiało dodawać je do masła konopnego, herbaty lub innych produktów zawierających THC.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl