Co to jest Marihuana?

Opublikowane przez Gonzo Lepke w dniu

Marihuana jest to sfermentowany kwiatostan, który zawiera substancje psychoaktywne, działające agonistycznie. Za działanie psychotropowe tego kwiatostanu odpowiada przede wszystkim substancja – tetrahydrokannabinol, czyli związek organiczny, z grupy kannabinoidów. Marihuana zaliczona jest do narkotyków miękkich, gdyż nie jest w stanie uzależnić człowieka fizycznie.

Palenie marihuany

Narkotyk ten ma za zadanie przede wszystkim poprawić humor, wyostrzyć doznania zmysłowe, a także poprawić doznania, które wynikają z uprawiania seksu. Marihuana, zwana inaczej gandzią, maryśką, trawą, zielskiem albo ziołem wykazuje także działanie uspokajające lub nawet przeciwbólowe. W Polsce marihuana jest uprawiana nielegalnie. Natomiast w Holandii i Szwecji uprawianie tego zioła jest legalne. W celu spotęgowania efektu euforii, często konopie indyjską miesza się z alkoholem. Nasiona marihuany najczęściej palone są w papierosach. Mimo iż bezpośrednia toksyczność marihuany jest raczej niska, to substancje znajdujące się w tym produkcie, wykazują dużą skłonność do znajdowania się w ustroju. Konopie indyjskie powodują zmianę percepcji czasu i odległości. Podczas przyjmowania tej substancji mogą pojawić się dziwne zachowania.

Następuje także uczucie lekkości. Tym wszystkim przeżyciom towarzyszy na prawdę świetny nastrój, odprężenie, uczucie wyostrzenia zmysłów, a także uczucie niezwykłej pewności siebie. Podczas palenia występują cztery fazy działania THC. Pierwsza z nich to właśnie uczucie szczęścia, następnie przejść można w nadwrażliwość zmysłową, na przykład słuchu lub wzroku, czasami może wystąpić bardzo silny lęk. Kolejną fazą jest faza ekstatyczna. Następnie taki człowiek zasypia i budzi się już w normalnym stanie. Trzeba pamiętać, że marihuana działa o wiele bardziej drażniąco niż tytoń. Za najczęstszymi skutkami palenia marihuany, uważa się: bóle gardła, astma. U kobiet mogą pojawić się problemy z miesiączkowaniem, a u mężczyzn zaburzenia testosteronu. Konopie indyjskie uzależniają przede wszystkim psychicznie.

Gdzie kupić marihuanę?

Wiele ludzi lubi eksperymentować. Testowanie marihuany wydaje im się za normalne. Społeczeństwo chce zobaczyć jak to jest. Właśnie dlatego ludzie zaczynają zastanawiać się gdzie kupić marihuanę i ile kosztują nasiona marihuany. Wiele ludzi myśli, że w Polsce występuje jedna cena tego towaru, aczkolwiek tak nie jest. W zależności od tego, gdzie się mieszka – czy na wschodzie, zachodzie czy północy – zapłaci się różnie.

Na Śląsku i w Opolskim cena marihuany wynosi zazwyczaj od 30 do 50 złotych. W Warszawie natomiast cena już jest znacznie wyższa, bo aż ponad 50 złotych za gram produktu. Na świecie istnieje wiele sklepów, w których bez problemu jesteśmy w stanie zakupić to zioło. Na przykład w Holandii to normalne, że jest sprzedawane w aptekach. Marihuanę stosować można również w celach zdrowotnych.

Sfermentowane kwiatostany z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne w naszym środowisku. Ich uspokajające działanie przyciąga tłumy, które chcą sprawdzić to na własnej skórze.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl