Co Nieco o Krzyżowaniu Roślin konopi?

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Szacuje się, że prawdopodobnie znanych odmian konopi indyjskiej jest ponad 1500, aczkolwiek świat nigdy nie będzie w stanie tego wyliczyć i zostanie to jedną nie wiadomą. Z pewnością liczba ta wzrośnie w zawrotnym tempie w ciągu prognoz 20 lat zwłaszcza, gdy medyczna marihuana jest legalna większości krajów europy i nie tylko.

Cofając się do lat 70. XX wieku i jeszcze raz na to spojrzeć, co jest dziś w aptekach, to nie ma porównania. Dzisiejsze konopie bezwzględnie zawierają wyższy procent THC, związku psychoaktywnego, który zapewnia niezwykle ważne uczucie. Być może głównym powodem eksplozji silnych odmian konopi jest większa zdolność wzrostu.

Pamiętaj, że większość upraw marihuany „kiedyś” była potajemnymi sprawami. Obecnie wiele stanów zezwala na uprawę domową. W rezultacie nieustraszeni hodowcy pracowicie próbują stworzyć następną wspaniałą odmianę. Wierz lub nie wierz, ale wiele z najpopularniejszych obecnie odmian zostało stworzonych w czyimś stosunkowo małym pomieszczeniu do uprawy. Odmiany te powstały poprzez „krzyżowanie”, co oznacza połączenie genetyki dwóch lub więcej szczepów marihuany.

Wyniki mogą się różnić
bywają też takie sugestie, że wszystkie odmiany marihuany są takie same natomiast jest to zupełną bzdurą. Wszystkie testy laboratoryjne potwierdzą różne poziomy kannabinoidów, terpenoidów i flawonoidów w zależności oczywiście od danego szczepu. To, na co możesz nie być przygotowany, to różnice między tym samym szczepem, gdyż zdarza się tak czasami.

Duża część użytkowników marihuany znalazła sobie odmianę, która im odpowiada, ale dość często są zaskoczeni brakiem spójności odmiany. Jest kilka powodów, dla których można tak powiedzieć. Wszystko zależy od rosnącego środowiska oraz techniki wraz z oświetlenia w którym zmienią ostateczny efekt. Jednak prawdziwy powód niespójności leży w genetyce i hodowli konopi. Przeważająca część upraw ogrodniczych to rośliny jednopienne, co oznacza, że każda roślina ma męskie i żeńskie organy. Lecz w odróżnieniu do rośliny marihuany które są „dwupienne”, co oznacza, że składają się z osobnych roślin męskich i żeńskich. Na pewno to już wiecie, żeńskie rośliny są uprawiane w zasadzie tylko dla ich pąków które posiadają THC, podczas gdy męskie rośliny są używane do zapylania samic w celu uzyskania nasion.
Ponieważ jest to roślina dwupienna, samicę należy zapylić samcem. A więc nasiona powstałe w wyniku zapylenia krzyżowego reprezentują znacznie większą różnorodność genetyczną niż na przykład samozapylenie roślin.

W wyniku krzyżowania roślin marihuany jest długim, nieprzewidywalnym i całkowicie frustrującym doświadczeniem. Wielu hodowców zaczyna od szczepu składającego się wyłącznie z klonów i próbuje opracować szczep oparty na nasionach, który ma cechy jednej z roślin rodzicielskich. Jeśli pójdziesz tą drogą, spodziewaj się innego wyniku z każdym ziarnem. To normalne, że hodowcy wykiełkują ponad 100 nasion z jednej odmiany, aby znaleźć „prawdziwą” reprezentację tego, czego szukali.

W większości przypadków plantatorzy dążą do stworzenia „hybrydowej” odmiany, która jest stabilną linią genetyczną. Widać to po tym jaka jest dostępność na rynku odmian hybrydy. Zanim rozpoczniesz swój cel stworzenia kolejnej wspaniałej hybrydy, pamiętaj, że znalezienie tego, czego szukasz, może zająć sporo czasu. Oczywiście, możesz wykiełkować kilka nasion i sprzedać je pod znaną nazwą odmiany, ale wiedz jedno że jest mało prawdopodobne, aby były to odmiany, której chciałeś osiągnąć.

Znane konopie uprawiane w Twoim domu
Znana odmiana, lecz często ignorowana „Ruderalis” jest doskonałym przykładem rośliny marihuany, która została wmieszana w liczne programy hodowlane. Mimo wszystko Ruderalis przez to że była mała i dość cienka, była zdolna rosnąć przy niesprzyjającej warunkach. Jej pąki nie były szczególnie silne, ale ich zdolność do automatycznego kwitnienia w ciągu kilku tygodni, pobijała wszystko więc, niezależnie od harmonogramów oświetlenia, sprawiła, że stały się gorącym towarem.

Podczas tego wydania roślina Ruderalis sama w sobie nie była czymś, co większość hodowców chciała uprawiać ze względu na małe pąki i niski poziom THC. Jednak krzyżując nasiona Ruderalis z genetyką o wysokiej zawartości THC, możliwe było stworzenie odmiany samo kwitnącej o średniej do wysokiej zawartości THC. Dlatego w ostateczności plantatorzy byli w stanie „wyhodować” fenotyp.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl