Aromatyczne Zioła Ogrodowe Pomocne w Uprawie Konopi

Opublikowane przez Katarzyna Kawecka w dniu

Robiąc pierwszy krok przy planowaniu swojego ogrodu marzeń z cudnymi roślinami, zawsze znajdzie się miejsce dla naszych konopi. Począwszy od owoców kończywszy na ziołach, należy pomyśleć o roślinach, które będą w stanie pomóc w uprawie odpowiedniej marihuany.

W obecnych czasach prawo nie zezwala na legalna uprawę w domu, zatem uciekamy się do jej hodowli samodzielnie za zamkniętymi drzwiami. Liczymy na to, że w najbliższej przyszłości w pełni ukończonego stosowania konopi, równolegle ogrodnictwo i wspólne leki ziołowe będą częścią normy. Osoby które tak znakomicie zajmowały się swoimi ogrodami będą mogły poświęcić swój cenny czas oraz wiedzę na uprawę konopi choćby dla zabawy jak i również do użytku wlanego. Pomagając w ten sposób znaleźć złoty środek innym osobą na rozkwitnienie konopi.

Konopie przeważnie uprawiane w jednakowy sposób potrzebne do niezbędnego zachowania spójności i komercyjnej kontroli nad rośliną lecz hodowcy hobbystyczni najzwyczajniej nie będą korzystać z takich metod w przydomowym ogrodzie. Mimo, że nie powinno się uprawiać marihuany blisko jakiejkolwiek rośliny, znajduje się wiele towarzyszących ziół, które mogą pomóc w zapobieganiu szkodnikom, przyciąganiu pszczół, a nawet zwiększeniu produkcji terpenów.

Znanymi szkodnikami dla każdego hodowcy konopi, które mogą powodować problemy, są przede wszystkim mszyce, przędziorki i tradycyjne drapieżniki roślinne, takie jak ślimaki i gąsienice. Jednak sadzenie obok siebie nie jest potrzebne, aby te roztocza nie zbliżały się do twoich roślin ponieważ to aromaty robią swoją pracę. Osoby kochające kuchnię indyjską ucieszą się, wiedząc, że kolendra nie tylko zapobiega przędziorkom, ale można ją również zaparzyć w miejscową herbatę, aby bezpośrednio wyeliminować problematyczne robale.

Dobrą radą dla początkujących ogrodników jest to by trzymali swoje rośliny w ruchomych pojemnikach, a nie w ziemi, aby rozmaite eksperymenty przy uprawie ziół mogły być znacznie ograniczone by zmniejszyć ryzyko. Ponadto możliwość zmiany pozycji rośliny konopi, aby umożliwić więcej słońca na różnych etapach jej wzrostu, jest kolejną zaletą rozpoczynania w pojemniku. Doświadczeni hodowcy doradzają by koniecznie umieszczać wyższe zioła w odległości od słonecznego obrębu konopi. W tym wypadku trzeba zwracać szczególną uwagę by dostępem światła docierał do wszystkich części. Akurat tak się składa, że nie wszyscy hodowcy używają pojemników, w którym to przypadku marihuana ma znacznie bardziej skomplikowany związek z terenem, w którym jest uprawiana.

Ciekawostką znalezioną w necie jest,t że farmy Aster w Północnej Kalifornii przetrwały sezon pożarów w 2018 roku oczywiście z jakimi tam stratami, ale ich uprawa konopi indyjskich w ziemi wciąż się rozwija, a współzałożyciel Sam Campodonico-Ludwig pracuje nad ziołową ochroną w operacjach farmy w północnej Kalifornii.

„Przeważnie aromatyczne zioła, które przyciągają owady zapylające i zniechęcają szkodniki, takie jak rozmaryn, tymianek, kwiat ogórecznika, czosnek, szałwia i mięta pieprzowa” – mówi.

Campodonico-Ludwig, z czystym sumieniem może poświadczyć, że czosnek jest czymś więcej niż tylko silnym aromatem ale jest także prosty w uprawie i obfity, a jego łodygi i cebulki sprawiają przyjemność smakową. Ale jak mówi przędziorki nie mają żadnych szans z tą silną rośliną i nie zagrażają wzrostowi innych roślin. Jeśli lubisz marynaty, spróbuj posadzić ładny blok kopru i kopru włoskiego oprócz rzędu czosnku.

Należy pamiętać, że kwiaty okazały się być dodatkowym dobrodziejstwem dla roślin, które dostarczą dobre robaki, a jednocześnie odstraszą te destrukcyjne. Przykładem jest krwawnik pospolity ponieważ okazał się szczególnie kapitalnym wyborem dla hodowcy konopi. Jego wieloletnia natura daje jednorazowy plan sadzenia, a jej obecność stymuluje terpeny w pobliskich roślinach. Może nawet pomóc w utrzymaniu równowagi gleby.

„Rośliny towarzyszące są ważne w uprawach zewnętrznych, zwłaszcza jeśli chcesz zachować organiczne praktyki uprawy”, mówi Big Buds. „Rośliny i zioła towarzyszące mogą być świetne do naturalnej kontroli szkodników i zdrowia gleby. W zeszłym roku wyhodowaliśmy bazylię w pobliżu niektórych naszych roślin konopi, ponieważ silny zapach może pomóc odstraszyć owady ogrodowe. Nagietki doskonale nadają się również do ochrony roślin konopi przed szkodnikami ogrodowymi, ponieważ nagietki przyciągają je bardziej niż konopie indyjskie. Nagietki działają jak największe poświęcenie, aby chronić integralność marihuany”.

Rośliny ratujące glebę

Bazyli oraz krwawnik mają kwiaty, które nie tylko zwiększają aromaty konopi ale wspomagają także przetwarzać glebę i dostarczają niezbędnego azotu, który konopie mogą zubożyć. Najważniejszym celem jest tu pozostawienie gleby w jak najlepszej kondycji by przyszło roczne zbiory, dlatego tak istotny jest wybór roślin. Priorytetem jest by szybko rosły i rosły poza sezonem ponieważ mogą okazać się idealną strategią rekultywacji gleby.

Z kolei porą zimową najlepszym wspomagaczem ziemi jest pszenica ozima, groch i fasola a wszystko po to by dodać materię organiczną do gleby, zapobiegać zagęszczaniu i erozji i przetwarzać składniki odżywcze w ogrodzie.

Jak widać moc bazylii, mniszek lekarski i żywokost które mają w swoich korzeniach symbiotyczne bakterie, które pobierają azot z atmosfery i przenoszą go do gleby w sposób korzystny dla okolicznych roślin na przykład naszych konopi.

Niezależnie od tego, czy jesteś hodowcą z prawdziwego zdarzenia czy laikiem warto pomyśleć o samo opiece jaką daje nam warzywniak. Głównym celem niech będzie właściwie utrzymana gleba i kwiaty wolne od szkodników, a pewnego dnia poznamy wszystkie rośliny towarzyszące, które pomogą nam je osiągnąć.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


tematy o marihuanie thc oraz konopi cbd na narkus
Copyright © Narkus.pl